11.5 C
Tirana
E hënë, 20 Mars, 2023
spot_img

Ish e dashura e transgjinore kërkon rikthim me Mbappe?

Lidhja e Kylian Mbappe me modelen transgjinore Ines Rau përfundoi disa javë më parë dhe që atëherë ai është i lidhur me modelen belge Stephanie Rose Bertram. Sulmuesi francez nuk ka deklaruar asnjëherë publikisht ndonjë lidhje romantike as me Ines Raun, as me Rose Bertram, por mediat e kanë marrë përsipër të flasin për këto histori.

Rau, e cila ishte gruaja e parë trans që ishte në kopertinën e Playboy, ndau një foto në llogarinë e saj në Instagram që ndezi mediat sociale teksa pozonte brenda një automjeti me një fustan mbrëmjeje të kuqe, një imazh që gjeneroi mijëra pëlqime dhe komente. Disa përdorues nuk e kanë humbur rastin ta lidhin foton me qëllimin e Ines Raut për të tërhequr vëmendjen e Kylian Mbappes me këtë postim joshëse.

Ines Rau është një modele transgjinore që prej disa muajsh është në qendër të vëmendjes, pasi u shfaqën imazhe të saj në krahët e Kylian Mbappe. Ines ka lindur më 18 mars 1990, në Francë dhe iu nënshtrua një operacioni për ndryshimin e gjinisë në moshën 16-vjeçare, pasi ishte frymëzuar nga historia e modeles trans angleze Caroline “Tula” Cossey.

Sipas Elle, Ines Rau më parë quhej Mario Carrizo. Më pas ajo jetoi si grua, por nuk e zbuloi identitetin e saj transgjinor deri sa ishte 24 vjeç. Ines u bë e famshme pasi u shfaq në një episod të serialit dokumentar të TF1 Sept a Huit, i cili fokusohet në një ditë në jetën e një modeleje trans.

Ajo ishte shoqja e muajit në nëntor 2017 e revistës Playboy dhe shoqja e parë transgjinore e parë. Sipas raportimeve, Ines Rau është një nga modelet më të pasura dhe është në listën e modeleve më të njohura dhe pasuria e saj neto është 5 milionë dollarë..

 

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit