KreuCelebrity

Kate Middleton dhe roli i saj për të ndihmuar nënën e saj të bëhej milionere!

Carole Middleton ka arritur të ndërtojë një kompani të suksesshme, të frymëzuar nga vajza e saj. Ajo hyri në fushën e biznesit më shumë se tre dekada më parë, por Carole Middleton ndoshta është rritur më së fundi, sepse të qenit nëna e Kate Middleton, mbretëreshës së ardhshme të Anglisë, gjeneron shtyp pozitiv. Ajo që filloi si një dyqan i vogël është shndërruar në një fenomen me një vlerë aktuale të vlerësuar prej 29 milionë dollarësh që është përhapur edhe jashtë kufijve të vendit të saj.

Kjo ish-stjuardesë, e cila ka lindur në një familje modeste dhe e rritur në banesa sociale, nuk e parashikoi se do të bëhej një sipërmarrëse e begatë dhe një anëtare e Familjes Mbretërore Britanike. Ajo ishte një grua ambicioze dhe vizionare, e cila, çuditërisht, u motivua nga Princesha e Uellsit për të nisur kompaninë e saj në 1987.Kur po bëhej gati për festën e ditëlindjes së pestë të Kate, e kuptoi se “ishte e pamundur të gjeje diçka lehtësisht në dyqane dhe përpjekja për të gjetur çanta të bukura për festën ishte një makth i plotë”.

Në fillim, ajo themeloi biznesin e saj në strehën e kopshtit të shtëpisë dhe filloi të krijojë një univers të tërë dekorativ për t’i kthyer takimet më të tw paharrueshme për fëmijët. Përpara se interneti të bënte magjinë e tij dhe ta bindte të regjistrohej në tregtinë elektronike, ajo i dërgoi ato me postë. Party Pieces, emri i dyqanit, do të lëvizte fort në drejtimin e suksesit gjatë gjithë kohës, dhe megjithëse është përballur me vështirësi në të kaluarën, veçanërisht gjatë pandemisë, sot është në gjendje të shëndoshë financiare.

Kur fejesa e Kate Middleton me Princin William u bë publike në vitin 2010, Carole Middleton u prezantua publikisht në botë si nëna e vajzës së saj. Dukesha dhe burri i saj kanë mbajtur një miqësi të jashtëzakonshme me Carole dhe bashkëshortin e saj Michael Middleton gjatë gjithë viteve, dhe ata janë gjyshërit e adhuruar të Princit George, Princeshës Charlotte dhe Princit Louis.

Marrëdhënia mes Carole Middleton dhe vajzës së saj Kate është jashtëzakonisht e ngushtë dhe të dyja sillen “më shumë si motra të ngushta” sesa nënë e bijë.

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF