KreuArt

Del klipi zyrtar i këngës së Albina Kelmendit dhe familjes, që përfaqësojnë Shqipërinë në Eurovision 2023!

Del klipi zyrtar i këngës së Albina Kelmendit dhe familjes,

Është publikuar klipi zyrtar i këngës “Duje” e Albinës dhe Familjes Kelmendi e cila do të përfaqesojë Shqipërinë këtë vit në “Eurovision 2023”. “Duje” thote Express, arriti të rrëmbente zemrat e publikut për mesazhin që përcjellë, ku kënga flet për ndarjen e anëtarëve të familjes dhe i bën jehonë bashkimit të tyre.

Edhe fabula në klipin zyrtar është ndërtuar mbi konceptin e familjes dhe ruajtjes së marrëdhënieve mes njëri-tjetrit.

Fituesja e çmimit të parë të Festivalit të Këngës në edicionin e 61 u zgjodh Elsa Lila me këngën “Evita”, ndersa Çmimi i dytë iu dha Albina Kelmendit dhe familjes së saj me “Duje, këngë e cila do të na përfaqësojë në Eurovizion.

2 Farm me këngën “Atomike”, rrëmbeu çmimin e tretë të Fest’61.

Tags:

Home Art

Revista Bordo
No. 43

SHKARKO VERSIONIN PDF