KreuStil Jetese

Deklaroi se dëshiron të vdesë, Alain Delon zhduket nga jeta publike?  

Deklaroi se dëshiron të vdesë, Alain Delon zhduket nga jeta

Anthony Delon postoi së fundi një foto të babait dhe mbesës së tij, Loup. Në shtypin francez ndërkohë, gëlojnë lajmet mbi shëndetin e aktorit Alain Delon. Legjenda franceze disa kohe me pare njoftoi se donte t`i nënshtrohej eutanazisë pas një periudhe të caktuar të jetës së tij, dhe tha se i biri ishte i gatshëm ta ndihmonte për ta përmbushur dëshirën e tij. 

Dalja e fundit televizive e aktorit Alain Delon ishte më 23 shtator 2022, kur ai intervistoi presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky dhe fansat janë të shqetësuar. Ndonëse pësoi një hemorragji në tru, një mik i ngushtë I tij tha për closermag.fr se “është e pakuptimtë të thuash se ai po vdes”. Regjisori Cyril Viguier shtoi: “Ai është sigurisht 87 vjeç, por e takova një javë më parë në shtëpinë e tij në Douchy, ai është në formë shumë të mirë! Dhe mbi të gjitha, ai kurrë nuk është ndjerë kaq i lirë”. 

Për fat të mirë të fansave, familjarët e Delon vazhdojnë të postojnë foto të tij në rrjetet sociale. Postimi i fundit, në llogarinë Instagram të Anthony Delon, është ai I Alain me mbesën, në një foto shumë të ngrohtë. “Lidhje gjaku”, thuhet në komentin shoqërues.  

Anthony Delon on Instagram: “Liens de sang @liv_dln @loupdelon #delon”

Fansat e vlerësuan shpejt foton. “E gjithë bukuria e botës në një foto. Një marrëdhënie që nuk mund të prishet kurrë. Faleminderit për këtë dhuratë sublime. Faleminderit Anthony dhe urime për babin tuaj”, kanë shkruar ata. 

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF