KreuFashion

Veshjet më të mira të Selena Quintanilla: Pamjet e saj më ikonike në modë 

Veshjet më të mira të Selena Quintanilla: Pamjet e saj më

Selena Quintanilla, e njohur si Selena, u quajt “Mbretëresha e muzikës Tejano” dhe vlerësohet me popullarizimin e nën-zhanrit në Shtetet e Bashkuara. 

Jeta e saj përfundoi tragjikisht në vitin 1995 në moshën 23-vjeçare pasi u qëllua për vdekje nga menaxheri i klubit të saj të fansave, por trashëgimia e Quintanilla-s vazhdon.

Krahas karrierës së saj muzikore, këngëtarja e “Bidi Bidi Bom Bom” bëri bujë serioze si një ikonë mode. E lindur në Corpus Cristi, Teksas, Quintanilla hapi një butik veshjesh në 1994 të quajtur Selena Etc., me një vendndodhje në qytetin e saj të lindjes dhe një tjetër në San Antonio. 

Ajo punoi me stilistin Martin Gomez për të mbushur dyqanet me pjesë që festonin trashëgiminë e saj meksiko-amerikane, ndërsa pasqyronin stilin e saj personal – për shembull, bustiet e saj me xhevahire.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF