KreuStil Jetese

Xaylen, bebi gjigand që 19 muajsh ngjan si 4 vjeç: “Nëse i jep ushqim, është i lumtur!” 

Xaylen, bebi gjigand që 19 muajsh ngjan si 4 vjeç: “Nëse

Xaylen Asher Richard është sot subjekt lajmesh nëpër botë dhe i ka mahnitur përdoruesit e rrjetit. Në moshën vetëm 19 muajshe, djali nga Teksasi është i gjatë thuajse sa vëllai i vet katërvjeçar Juda dhe vesh rrobat e tij. 

Nëna e vogëlushit, Salitza Richard, 31 vjeç, nga Dallas ishte e shqetësuar për shëndetin e të birit që po rritej me një ritëm tronditës. Kur ishte vetëm 6 muajsh, atij i bënin rroba për moshën 12-18 muajshe. 

“Ishte qesharake hera e parë që shkova te mjeku, për kontrollin tim dyjavor. Ai na pyeti nëse ishim të sigurtë që poi  tregonim fëmijën e duhur, sepse dukej shumë  më i madh për moshën e tij. Isha i shqetësuar për shëndetin e Xyalenit, dhe pyesja veten nëse ishte normale që fëmija im të kishte aq shumë kilogramë. Mjekët megjithatë më thanë se gjithçka ishte perfekte”, tha Salitza  sipas Daily Mail. 

Për shkak të madhësisë së tij, djali i vogël filloi të ecte me vonesë madje e ëma bën shaka për këtë duke thënë se duke e mbajtur më gjatë në krahë, iu zhvillua “bicepsi”.

 “Ishte çmenduri sepse në fillim nuk ecente, pastaj ndodhi brenda natës: hodhi disa hapa të vegjël e pak ditë më vonë, filloi të vraponte. Po t`i japësh ushqim kënaqet shumë. Ai është praktikisht si një top boëlingu, ai është një fëmijë kaq i lumtur!”, tha Salitza. 

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF