KreuStil Jetese

Perimet që ndihmojnë largimin e yndyrave

Perimet që ndihmojnë largimin e yndyrave

Zbuloni perimet që eliminojnë yndyrën e akumuluar në mënyrë të natyrshme dhe pa rreziqe për shëndetin tënd. Disa nga perimet që duhet të konsumoni për të humbur peshë e për t’u përgatitur për verën:

Spinaqi

Përmban fare pak kalori dhe karbohidrate, por është shumë i pasur me fibra, një karakteristikë thelbësore për të aktivizuar stomakun dhe për të pasur tretje më të mirë. Mund ta shtosh spinaqin në vaktet e tua edhe si antipastë, apo sallatë.

Lakra

Përmban shumë fibra dhe proteinë, ndaj do të ndihmojë të eliminosh toksinat dhe ndërkohë është edhe e shijshme.

Brokoli

Kanë cilësi antioksiduese dhe antiinflamatore, të cilat krijojnë një efekt mbrojtës kundër shumë llojeve të kancerit. Këto perime evitojnë kapsllëkun e ndërkohë kanë shumë fibra që ndihmojnë në eliminimin e helmeve të trupit.

Domatja

Përmban sasi të mëdha të likopenës dhe vitaminës C, të cilat ndihmojnë në përmirësimin e funksionit të metabolizmit duke eliminuar yndyrat.

Tags:

Home bordo

Bordo
Gusht - No.61

SHKARKO VERSIONIN PDF