KreuStil Jetese

George Clooney dhe Amal, një kafe me Kancelaren

George Clooney, ‘ambasador’ për krizën refugjatëve është pritur nga kancelaria gjermane, Angela merkel në zyrën e saj. Clooney ndodhej në kryeqytetin gjerman me rastin e Berlinales  por nuk e la pas dore angazhimin e tij humanitar dhe u prezantua para lideres gjermane.

Biseda mes tyre, të cilës iu shtua edhe bashkëshortja e Clooney, Amal, avokate e njohur për të drejtat e njeriut, u fokusua tek politikat për refugjatët dhe përfshirja e tyre në komunitet, në Komitetin Ndërkombëtar të Shpëtimit, ka bërë me dije zëdhënësi i Kancelares, Steffen Seibert.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF