Kush janë vendet që e presin të parët 2018

Ndërkohë që në shumicën e botës ndërrimi i viteve vjen në të njëjtën kohë, disa vende “hynë” më shpejtë në vitin e ri, duke i dhuruar kështu pjesës tjetër spektaklet e para me fishekzjarre, si dhe pamje të shumta nga festimet.

E mes këtyre vendeve që presin ti japin lamturirën ditës së fundit të 2017 është edhe Shqipëria, në vendet që e përshëndesin të parat 2018- tën, ndërrimi i viteve është thjeshtë çështje minutash. Ndërkohë që në vendin tonë ora do të shënoj 12:00 të drekës, në Zelandën e Re do të trokasë 2018, duke bërë që ky vend të jetë i pari që hyn në vitin e ri.

Pas Zelandës së Re ndërrimi i viteve do të pritet edhe në Australi për të vijuar pastaj në Japoni, Korenë e Veriut dhe Kinë. Në këto vende tashmë festa jo vetëm që ka filluar por është duke përfunduar.

Në Zelandën e Re pritet një spektakël i mrekullueshëm shumë ngjyrës por gjithashtu edhe Australia e cila tashmë është kthyer në një simbol të spektaklit shumngjyrësh të fishekzjarreve me Sydney pritet të mos zhgënjejë as këtë vit.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *