KreuStil Jetese

29 vite më parë! Gili dhe bashkëshorti në rini si çift Hollywood-i

Gili është këngëtare shumë e njohur shqiptare e një ndër emrat më të shquar të skenën muzikore. Artistja, emri i vërtetë i së cilës është Fevzije Berani ka spikatur që në fillim të viteve 80-të, ndonëse karriera i njohu shkëlqim në fillim të viteve 1990.

E martuar me tekstshkruesin Ilir Berani, ky i fundit dhe Gili vijojnë ende të kenë një martesë të suksesshme që ka kaluar sfida e sprova dhe që sot gëzojnë dy djemtë e tyre të rritur.

Por nëse do të ktheheshim pas në kohë për të parë se si dukej çifti i dashuruar 29 vite më parë kur ishin ende të rinj do të habiteni!

 

 

1991 Sarajevë❤️❤️

A post shared by GILI Official profile (@gili.official) on

Ka qenë Gili e cila ka publikuar një foto të shkrepur në Sarajevë në vitin 1991 kur asokohe këmgëtarja ishte vetëm 25 vjeç ndërsa partneri i saj Ilir 26. E mbështetur në kraharonin e tij dhe me një dashuri që i lexohet në portet, por të mos i njihnim pa frikë do të mendonim se janë një çift hollivudian.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF