KreuBusull

Rritet numri i të infektuarve në vend; regjistrohen 25 raste të reja me Covid-19!

Rritet numri i të infektuarve në vend; regjistrohen 25 raste të

Ministria e Shëndetësisë ka bërë daljen e përditshme për të informuar publikun për të rejat e fundit rreth situatës së Covid-19 në vend. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 25 raste të reja, ndër ta 24 në Tiranë dhe 1 në Durrës, ndërsa fatkeqësisht një pacient i shtruar në Spitalin Infektiv është ndarë nga jeta si pasojë e komplikacioneve nga Covid-19.

Njoftimi i Ministrisë!

Ju informojmë rreth situatës së COVID 19 në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit.

Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur, pavarësisht përpjekjeve të mjekëve një pacient 69-vjeçar nga Tirana, me inicialet S.K., i cili po trajtohej në terapi intensive në spitalin infektiv. Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerit.

Që nga fillimi epidemisë, 33 qytetarë e kanë humbur betejën me Covid19. Në 24 orët e fundit kemi sërish shtrime të reja në spitalin infektiv, ku aktualisht po trajtohen 17 pacientë, nga të cilët 3 janë në terapi intensive.

Në 24 orët e fundit ka rritje të numrit të të prekurve, të lidhura me kontakte të rasteve të mëparshme pozitive por edhe vatra të reja në Tiranë.

Janë testuar 173 qytetarë si të dyshuar të prekur me Covid19 dhe janë konfirmuar 25 raste pozitive. Më konkretisht janë 24 të prekur në Tiranë dhe 1 në Durrës.

Ndër rastet e reja janë 15 të prekur në një call-center, kontakte të një rasti pozitiv të identifikuar dy ditë më parë. Po vijon hetimi epidemiologjik edhe për disa raste të reja në Tiranë.

Ne 24 orët e fundit janë shëruar 8 qytetarë.

Tags:

Home Busull

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF