KreuInterior

Këto interiore tërësisht të zeza do t’ju bëjnë të dashuroni zymtësinë, edhe në shtëpi!

Nëse jeni në një mision (si ne!) Për të përmirësuar hapsirën tuaj – jepjani atë pamje moderne dhe minimale të denjë të Instagram-it ndërsa dalloni nga turma, e zeza është ngjyra që keni kërkuar! E zeza duke qenë një ngjyrë kaq e fortë, ne shpesh hezitojmë ta përdorim atë në shtëpinë tonë. Dizajnet sot përqendrohen tek e zeza si ngjyra mbizotëruese në të gjithë shtëpinë dhe kjo ju tregon që të ekuilibroni përdorimin e saj, qoftë në kuzhinën tuaj, dhomën e gjumit, dhomën e ndenjes, apo edhe banjat! Përdorni me guxim këtë ngjyrë pasi askush nuk e ka përdorur më parë për sukses të madh.

Shtëpia Maxiup e vizualizuar nga Stephen Tsymbaliuk është ekuilibri perfekt i elementeve natyrale ngjyrë kafe me pajisje moderne të zeza. Ky dizajn gjithashtu thekson që dizajnet e brendshëm të errët mund të ndriçohen natyrshëm. Bimëve të gjelbër u vihet vemendja duke përdorur theksime delikate, duke krijuar një ngjyrim brenda toneve tokësore.

Shpesh ne zbulojmë se brendësia e shtëpisë dhe pjesa e jashtme e saj janë të dizajnuara veçmas, se skema e ngjyrave dhe tema e zgjedhur për pjesën e jashtme nuk pasqyrohen nga brenda. Por ky nuk është rasti për Shtëpinë e Pishave të projektuar nga Sasha Moloko nga Line Design Studio. Me një dritare unike të mbuluar që zëvendëson hapësirën tradicionale të tarracës së hapur, kjo shtëpi përdor ngjyrën e zezë për të nxjerrë në pah brendësinë e saj ndërsa pjesa e jashtme e zezë krijon një kontrast të zymtë me mjedisin përreth!

Shtëpia Beira Mar është një shtëpi me gjerësi 2.5 metra që përmbys logjikën tradicionale duke pasur një pamje të jashtme të bardhë të ndritshme me brendësi të errët e të heshtur. Shtëpia madje ka një oborr spanjol të bukur nga drita moderne e shkallëve.

Me një dozë të fortë të minimalizmit, ky model i banjës së shtëpisë me emrin Pasqyra e Zezë II (megjithatë nuk ka lidhje me serinë) është dizenjuar nga Nadia Smitiukh dhe Illya Rastvorov. Tema e zezë mat në të gjithë këtë banjo është njëkohësisht e zymtë, aq dhe futuriste.

Vipp Shelter është mënyra se si duhet të zbatohet distancimi social. Ky hotel unik i një lloji ekskluziv me një dhomë gjumi është plotësisht i shkëputur nga bota moderne. Brendësitë komode të errëta tërheqin vëmendjen tuaj në shtratin e rehatshëm dhe çatia prej xhami ju jep mundësinë që mos të ngriheni nga shtrati për të parë natyrën!

Z House është një shtëpi me çifte e vendosur në një shpat të pjerrët Alpin Italian me dritare të vendosura strategjikisht që tregojnë bukurinë e mjedisit duke ruajtur privatësinë e qëndruesit. Përdorimi strategjik i së zezës me tekstura natyrale prej druri siguron një kontrast qetësues me ambientet e jashtme shumëngjyrëshe, me oxhakun që i shton më shumë rehati ndjesisë së përgjithshme të shtëpisë. E vendosur në Camporosso, Itali, shtëpia është projektuar nga Studio GEZA e vlerësuar me çmime.

Me një ton pothuajse të papërpunuar në dizajn, kjo banjo nga Igor Sirotov Architects luan në kombinimin klasik të zezë dhe të bardhë për të bërë që dizajni i tyre të dallohet. Fokusi i dizajnit është tek tekstura e materialeve të përdorura, duke e lënë estetikën e tyre natyrore të shkëlqejë.

Krijimi i një prej vendeve më të bukura për tu futur në karantinë, stilistja Oksana Petrovska përzien hobin dhe komoditet me lehtësi. Me titull Vjeshtë, një gjë është e sigurt, nuk do të ju mungojë kurrë rehati dhe gjërat për të bërë në këtë shtëpi.

Kuzhinat janë hapësira e caktuar e lumtur për shumicën e shtëpive! E cila përkthehet në kuzhina si hapësira e zhurmshme, e zhurmshme, pothuajse kaotike. Por kjo kuzhinë e projektuar nga Chamberlain Architects dhe Ruum Living përdor të zezën për t’i dhënë hapësirës një gjendje gati si ‘zen’. Praktikoni gatimin në këtë kuzhinë moderne minimale për të përqendruar dhe dashuruar çdo aspekt të procesit tuaj të gatimit. Eshtë si ajo që thotë Marie Kondo, gjithçka që bëni me dashuri do të reagojë më mirë dhe ndoshta ky është sekreti për të qenë MasterChef i radhës!

Veraria Valke Vleug, e projektuar nga Vincent Van Duysen krenohet me një gjuhë moderne, këndore të dizajnit me ambiente të brendshme të zeza – madje edhe druri i tyre është i ngjyrosur në një ngjyrë pothuajse të hirtë / gri / të zezë. Pika kulmore e dizajnit e shfaqur nën qendër të vëmendjes është koleksioni i tyre fine i verërave.

Burimi: Yanko Design

Bordo
Gusht - No.61

SHKARKO VERSIONIN PDF