Tragjedia në Tetovë; qeveria shpall 3 ditë zie kombëtare!

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e së mërkurës në një spital ku po trajtoheshin pacientët e infektuar me Covid në Tetovë. Shpërthimi i bombulave të gazit krijoi një tragjedi të përmasave të mëdha, ku fatkeqësisht kanë humbur jetën 14 persona ndër ta pacientë dhe staf i spitalit.

Në një mbledhje urgjente të mbajtur ditën e sotme Qerveria maqedonase ka vendosur që vendi do të jetë në 3 ditë zi për zjarrin që ra mbrëmjen e djeshme në spitalin Covid në Tetovë.

Për pasojë, ndërruan jetë 14 pacientë dhe mbetën të plagosur 12 të tjerë.

Më herët gjatë një mbledhje me Shtabin e Krizës, Këshilli Komunal i Tetovës gjithashtu vendosi tre ditë zi në nder të viktimave të kësaj tragjedie e cila tronditi Maqedoninë.

Previous ArticleNext Article