KreuStil Jetese

Lady Gaga si Harley Quinn në xhirimet e filmit “Joker 2”!

Lady Gaga si Harley Quinn në xhirimet e filmit “Joker 2”!

Lady Gaga debuton “Harley Quinn Look” në fotografitë e seteve të filmit “Joker”.

Ylli u fotografua gjatë xhirimeve të filmit në qytetin e Nju Jorkut.

Gaga besohet se po luan Harley Quinn të DC dhe imazhet, të cilat ofrojnë pamjen e parë të aktores me kostum dhe grim të plotë për rolin e saj, duket se e mbështesin këtë.

Në foto, Gaga merr një shoqërim nga oficerët e policisë Gotham në një skenë të madhe turme. Protestuesit në dukje mbushin zonën përreth, disa prej të cilëve mbajnë tabela me mesazhe të tilla si “Free Joker” dhe “Joker Marry Me”

Duke punuar me Arianne Phillips, stilisten fituese të çmimeve  “Once Upon a Time in Hollywood” dhe “A Single Man”, Gaga mishëroi Quinn-in në një mënyrë që ishte pak më e zymtë. Me një xhaketë sportive të kuqe prej sateni me mëngë tyli, një bluzë korseje, një minifund lëkure dhe geta të tejdukshme – të gjitha të zbukuruara me stampën e diamantit të firmës së personazhit- pamja kishte një nënton intrigues.

Regjisori kishte njoftuar më parë në dhjetor se xhirimet kishin filluar duke shpërndarë një foto të Phoenix në personazh. Aktori, i cili fitoi një Oscar për aktorin më të mirë për filmin në 2019, ripërsërit rolin e tij të Arthur Fleck në vazhdim që ka një skenar nga Phillips dhe Scott Silver.

Tags:

Home bordo

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF