KreuStil Jetese

Ndërron jetë në moshën 67-vjeçare prezantuesi dhe komediani, Paul O’Grady!

Ndërron jetë në moshën 67-vjeçare prezantuesi dhe

Prezantuesi dhe komediani Paul O’Grady ka ndërruar jetë në moshën 67-vjeçare të martën në mbrëmje, konfirmoi bashkëshortja e tij Andre Portasio në një deklaratë. O’Grady u bë i famshëm në vitet 1990 me personazhin e tij të Lily Savage, duke vazhduar të prezantojë shfaqje lojërash Blankety Blank dhe programe të tjera argëtuese.

Më vonë gjatë karrierës së tij, ai vazhdoi të drejtonte një sërë shfaqjesh, dhe gjithashtu solli dashurinë e tij për qentë në ekran. “Me pikëllim të madh ju informoj se Paul ka ndërruar jetë paqësisht mbrëmjen e djeshme”, tha zoti Portasio. “Ai do t’i mungojë shumë të dashurve, miqve, familjes, kafshëve dhe të gjithë atyre që e shijuan humorin, zgjuarsinë dhe dhembshurinë e tij. Unë e di se ai do të donte që unë t’ju falënderoja për gjithë dashurinë që i keni treguar gjatë viteve”.

Ai kohët e fundit kishte qenë në turne duke luajtur Miss Hannigan në muzikalin Annie. Duke shkruar në Instagram disa javë më parë, pasi u kthye nga performanca në Neëcastle, O’Grady tha se po “po kënaqej plotësisht” duke luajtur sërish rolin pas kaq shumë kohësh “veçanërisht me një kast vërtet të mahnitshëm dhe të bukur”.

Producenti i vjetër i radios O’Grady, Malcolm Prince tha se ai e kishte vizituar yllin në shtëpinë e tij të martën pasdite, duke e përshkruar atë si “të qeshur dhe plot jetë”. “Ai ishte shumë krenar për Annie, aq i lumtur që u rikthye në Boom Radio dhe mezi priste kaq shumë projekte të reja”, postoi në Tëitter Zoti Prince. Dhe tani ai është larguar. Nuk mund ta besoj. Ne kemi humbur një talent unik, dhe unë kam humbur një mik të dashur.”

Duke folur në emisionin e saj të mëngjesit në Radio 2 të mërkurën, Zoe Ball tha: “Ne jemi të gjithë të rënduar në zemër këtë mëngjes për lajmin e hidhur për mikun tonë të dashur Paul O’Grady”.

O’Grady u përshkrua si një “njeri vërtet i veçantë” nga Lorraine Kelly i ITV. Duke shkruar në Instagramin e saj, prezantuesja televizive Amanda Holden tha se O’Grady ishte “i fortë, i qeshur, mendimtar, brilant”, ndërsa prezantuesi i radios Simon Mayo shtoi se ai ishte “një njeri i bukur”.

Këngëtari dhe prezantuesi televiziv Aled Jones e përshkroi O’Grady si “një person të mrekullueshëm të bukur”, ndërsa prezantuesi Vernon Kay tha se ai ishte “një nga njerëzit më të mirë dhe më të sjellshëm që ka takuar ndonjëherë, gjithmonë një gëzim të jesh pranë dhe padyshim, shumë argëtim”.

Tags:

Home bordo

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF