KreuStil Jetese

Dalin fotot e papublikuara të Mbretit Charles!

Dalin fotot e papublikuara të Mbretit Charles!

Mbreti Charles e ka kaluar jetën e tij nën vështrimin e një kombi të tërë, por çfarë dimë në të vërtetë për njeriun që qëndron pas monarkisë? Regjisori, fitues i çmimit Emmy, Tom Jennings, tregon gjithçka në dokumentarin e tij të ri, Charles: In His Own Words. Dokumentari është planifikuar të shfaqet premierë në National Geographic këtë të premte, më 28 prill, dhe mbarë audienca do të njihet me monarkun e ri. 

Fansat e tij do të shohin pamjet arkivore të jetës së tij të paparë deri më sot. Pamjet, fotografitë dhe regjistrimet janë në qendër të kësaj historie të jetës së tij, duke portretizuar Charles në të gjitha aspektet e jetës së tij. Që nga fillimet e tij si trashëgimtar deri në përvojat e tij formuese si djalë, nxënës shkolle, beqar, bashkëshort, baba, princ; Charles ka mbajtur shumë kapele në ngjitjen e tij në kurorë.

“Qëllimi ynë është t’ju sjellim sa më afër tij dhe mendoj se kjo e bën atë shumë të ndryshëm, të veçantë dhe unik. Unë do të doja që shikuesit jo vetëm të kuptojnë se sa kompleks është ai, por se ai është gjithashtu shumë njerëzor. Kushdo në sytë e publikut që ne priremi të mendojmë se është mbinjerëzor, ose të vendosur në një piedestal… Ai është thjesht një fëmijë britanik që u rrit në një situatë unike”, tha Tom Jennings.

Kujtojmë që kurorëzimi i Mbretit do të mbahet më 6 maj dhe tashmë duket se gjithçka është gati..

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF