KreuStil Jetese

Zbulohet plani B sekret i Kendall Jenner: Puna e ëndrrave përtej modelingut

Zbulohet plani B sekret i Kendall Jenner: Puna e ëndrrave përtej

Kendall Jenner u bë e njohur si rezultat i programit të realitetit televiziv të familjes së saj, Keeping Up With The Kardashians, por ajo ka treguar se është më shumë se thjesht një yll realiteti. Ajo është një forcë elegante për t’u llogaritur, duke u bërë modelja më e paguar në vitin 2021. Por a e dini se interesi i vërtetë i Kendall qëndron jashtë shkëlqimit dhe magjepsjes së pistës?

Kendall ka një dashuri të madhe për kuajt që i mban të fshehura nga shtypi. Pavarësisht se nuk e ka ndjekur kurrë atë si karrierë profesionale, ajo është parë duke hipur në kuaj në shumë raste, duke zbuluar një anë të vetes që pakkush e dinte se ekzistonte. Në fakt, këto krijesa të mrekullueshme frymëzuan partneritetin e saj me etiketën e aromave KKW të motrës Kim Kardashian.

Kendall zbuloi së fundmi, për habinë e admiruesve të saj, në një intervistë për revistën Harper’s Bazaar, se nëse karriera e saj e modelimit nuk do të kishte marrë hov, ajo kishte një plan rezervë gjatë gjithë kohës – të bëhej një kalorëse. Ajo shpresonte të kalonte disa vite si një kalorëse profesioniste kuajsh përpara se të ndiqte një karrierë veterinare. Dashuria e saj për kuajt është e dukshme, pasi ajo ka shpenzuar një pjesë të konsiderueshme të jetës së saj për t’i zbutur ata.

Pasioni i Kendall për kuajt filloi që në moshë të re, kur ajo kalonte orë të panumërta e zhytur në të gjitha gjërat e kalërimit. Ajo i shpjegoi The Cut se dashuria e saj për kuajt ishte më shumë se një interes kalimtar; e dominonte çdo orë zgjimi. “Kam ngrënë, kam marrë frymë dhe kam fjetur me kuaj,” tha ajo, duke demonstruar përkushtimin e  përjetshëm.

Kendall, e cila kishte kuajt e saj që kur ishte 10 vjeç, iu desh të pezullonte qëllimet e saj të kalërimit kur karriera e saj e modelimit u ngrit në moshën katërmbëdhjetëvjeçare. Megjithatë, ajo shprehu lirshëm dhimbjen për vendimin e saj, duke dashur të kthehej në botën e kuajve. Rindezja e dashurisë së Kendall me këto krijesa të mahnitshme nuk është befasi.

Tags:

Home bordo

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF