KreuBusull

Luani arratiset nga cirku, banorët e qytetit italian në alarm

Luani arratiset nga cirku, banorët e qytetit italian në alarm
Ditën e djeshme një alarm u përhap në Ladispol afër Romës pasi një luan u arratis nga një cirk.

Kryetari i qytetit në bregun verior, Alessandro Grando ngriti alarmin në rrjetet sociale: “Ju lutemi kushtoni vëmendje maksimale dhe shmangni udhëtimet deri në një njoftim të dytë”.

Duke parashikuar padi të mundshme, Grando sqaroi se nuk autorizoi praninë e një cirku luani në qytet, por se nuk kishte asnjë autoritet për ta parandaluar atë.

Zyrtarët e cirkut thanë se luani u arratis rreth orës 15:00. Kafsha u kap vonë në mbrëmje.

Luani arratiset nga cirku, banorët e qytetit italian në alarm

 

 
Tags:

rome itali

Bordo
Gusht - No.61

SHKARKO VERSIONIN PDF