KreuStil Jetese

Pse ‘mbijnë’ lulet në çantat luksoze të ‘Dolce & Gabbana’?

Luksi kërkon të tejkalojë veten. Nuk mjafton lëkura super e shtrenjtë, nuk mjaftojnë që krijohen dhe përfundohen tërësisht në mënyrë artizanale. Dhe mbi të gjitha, nuk mjafton më vendi. Edicioni i parë i çantave me lëkurë krokodili i Dolce & Gabbana është e dekoruar me lule të Edenit Mesdhetare: lule portokalli, trëndafila, limona, piktura të realizuara nga mjeshtër artizanë në secilin koleksion. Dizajnet florale, pikturat apo aplikacionet dekorojnë modën e re, sepse sot shitjet bazohen në aspektin emocional. ‘Të krijojnë emocione’, është objektivi i çdo stilisti luksi. Por ngjyrat dhe lulet janë referencë e qartë e viteve 70, që kthehen të inspirojnë modën e re, pikërisht në kërkim të emocioneve.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF