KreuStil Jetese

Ja kush janë 19 modelet më të paguara në botë

Ky është rasti kur të jesh e bukur do të thotë të jesh edhe e pasur. Bota e fashion është e mbushur me super top modele që paguhen në shuma marramendëse. Ja cilat janë top modelet më të paguara në botë sipas Business Insider, që ka mbledhur të dhënat e Forbes nga qershori 2014 në qershorin e vitit 2015. E zbuluar në një dyqan rrobash në Londër ku punonte si shitëse, Jourdan Dan është tashmë një nga top modelet më të paguar që sfilon për Calvin Klein, Tommy Hilfiger dhe Burberry. Dan fiton 2,2 mln euro në vit. Në vend të parë si top modelja më e paguar vazhdon të mbetet në mënyrë të padiskutueshme Gisele Bunchen me 28,2 mln euro në vit.

 

 

Tags:

Home bordo

Bordo
Gusht - No.61

SHKARKO VERSIONIN PDF