KreuStil Jetese

Dhurata Krishtlindjesh për “party girl” nga Grace Jones

Grace Jones, ikonë e modës ekstravagante jashtë normave na inspiron për një “shopping” të Krishtlindjeve plot zjarr dhe prush. Dhurata rok, me lëkurë felini dhe bizhu të ekzagjeruara për të festuar Krishtlindjet si një divë. Më poshtë vijon një listë e dhuratave ekstravagante për këtë fundvit:

Loewe: Xhaketë lëkure, 3500 euro

Bella Freud: Qiri aromatik Lion, 50 euro

Acne Studios: Syze djelli me acetat, vetëm me porosi

Dolce & Gabbana x Frends: Kufje prej lëkurë të zbukuruara me lesh, yje Swarovski dhe perla, 4950 euro

Marni: Vathë formë spirale prej metali të kromuar, 330 euro

Benoît Missolin: Kapele Mizuki me shajak dhe kristale Swarovski, 579 euro

Saint Laurent par Hedi Slimane: Pallto prej leshi, 19 500 euro

Tom Dixon: Qiri aromatik Fire, 114 euro

Dior: Çizme me takë akulli prej lëkure të zezë, 1550 euro

Yazbukey: Vathë C’est Ahh” prej pleksiglasi, 90 euro

Maison Margiela: Doreza prej lëkure dhe rrjetë, 425 euro

Giuseppe Zanotti: Sandale “Witch” kadife me diamante bizhu, 1190 euro

Guerlain: Buzëkuq, Shkëlqimi i ferrit, gjyrë e kuqe, 29,50 euro

Hermès: Byzylyk “Delos” me flori të verdhë dhe argjend, me porosi

VETEMENTS: Çizme lëkure me yje, 1795 euro

Yazbukey: Rrip lëkure, 145 euro

Viktor& Rolf: Parfum Flowerbomb model i limituar vetëm për krishtlindje 2015, 50ml, 94,50 euro

Miu Miu: Çantë me lëkurë model piton, me porosi

J.W.Anderson: Vathë me PVC dhe perla metalike, 350 euro

S Max Mara: Kapuç prej gëzofi, 409 euro

Aurélie Bidermann: Jakë “Maya” me pambuk të përpunuar dhe perla të ngjyrosura, 300 euros

Black Up: Ruzh, 23,50 euro

Tags:

Home bordo

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF