12.5 C
Tirana
E diel, 26 Mars, 2023
spot_img

TOSKANI Cosmetics kompania lider në botë që shet dy produkte në minutë! 

TOSKANI COSMETICS
Dedikuar shëndetit dhe bukurisë
TOSKANI Cosmetics kompania lider me 10 mijë qendra në gjithë botën!
Shet dy produkte në minutë!

Çfarë e bën të veçantë këtë kompani?!
Le të bëjmë një guidë në botën e TOSKANI.

‘Portofoli’ i produkteve TOSKANI, përbëhet nga 190 produkte dhe 5 aparatura për t’i aplikuar, çka bën të mundur një trajtim 100% të personifikuar për lëkurën e fytyrës, flokut dhe trupit.
Për këto festa Toskani Cosmetics vjen me dhuratat ideale për ju dhe të dashurit tuaj.
Dhuroni kite të personifikuara me ampula dhe krem sipas llojit të lëkurës tuaj.
Një ndër linjat më të dashura për klientët tanë është linja Antipollution, e cila konsiston në mbrojtjen e lëkurës ndaj çdo agresori të jashtëm si pluhuri, smogu, duhani, make up apo çdo grimcë tjetër e cila mund të ngjitet në lëkurë duke bllokuar poret.

Çfarë efektesh ka ndotja në lëkurën tonë?
Një numër i madh studimesh konfirmojnë se ndotja shkakton stres oksidativ, i cili krijon shenja të ndryshme të dukshme të plakjes:

  • Theksimi i vijave të mimikës dhe rrudhave të parakohshme
  • Çrregullimi i pigmentit të lëkurës
  • Bllokimi dhe zgjerimi i poreve
  • Rritja e niveleve të yndyrës së lëkurës
  • Krijimi i patologjive të lëkurës si: dermatiti, psoriasis, etj.
  • Predispozitë për akne

Aplikimi i kremit ANTI-Pollution Total Defence, i cili quhet ndryshe produkt ‘Killer’, mbron lëkurën nga rrezet dixhitale dhe rrezet IR, UVA, UVB, ka dhe faktor mbrojtës nga dielli 50+ duke parandaluar patologjitë e lëkurës si  Kanceri i lëkurës (Melanoma).
ANTI-POLLUTION Total Defence shërben për një kujdes intensiv të përditshëm dhe mbron lëkurën nga rrezatimi, ndotja e mjedisit, radikalet e lira, duke përmirësuar hidratimin dhe shëndetin e saj!

Ky krem ka si ingredient aktiv: 

  • Filtra UVA dhe UVB
  • Pepetide të cilat mbrojnë qelizat nga toksiciteti i shkaktuar nga rrezet UV

Probiotikë, të cilët stimulojnë rigjenerimin e qelizave, luftojnë bakteret

  • Vitaminë E, me efekt antioksidant të fortë

Por kjo linjë nuk mbetet deri në aplikimin e kremrave në dermë.
Linja përfshin edhe ampulat përkatëse të cilat përmbajnë ingredientë të lipozomuar, të cilat e bëjnë efektin mbrojtës të ampulës 10 herë më efektive.
A nuk të ngjan sikur kjo linjë është krijuar enkas për ty?!
E gjeni në farmaci. Përpara përdorimit të tyre konsultohuni me dermatologun apo farmacistin tuaj. Kjo linjë është non-comedogenic dhe mund të aplikohet dhe në fytyra akneike.

IG FB

TOSKANI ALBANIA

TEL: 0692020143

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit