Coin na jep disa ide çfarë të veshim për festat e fundvitit!

Festat po trokasin në derë dhe ndërsa pastroni pluhurin nga fustani i festës së vitit të kaluar, mund të bëhet e qartë se një fustan i ri është padyshim në rregull. Ndërsa një fustan elegant është një opsion i sigurt për disa prej jush, shumë femra e anashkalojnë veshjen e fustaneve dhe e kanë praktikisht të pamundur të gjejnë përshtatjen e duhur. Fatmirësisht ka plot alternativa, nga blazers dhe pantallona klasike, fustan satin dhe xhaketë, apo një pulovër e bukur me leather shorts. Gama e festave të këtij dimri po shpërthen fjalë për fjalë, kështu që shikoni kombinimet e veshjeve nga Coin Personal Shopper me përzgjedhjet më të mira për festa për t’ju parë gjatë sezonit festiv. Këshillë: përfshin shumë të zezë.

“Sigurisht, një fustan koktejli apo një fustan mbrëmjeje është magjik për t’u veshur, por unë gjithmonë do të ndihem më rehat me një xhaketë dhe pantallona të zeza. Ju nuk keni nevojë të negocioni për të hipur dhe zbritur nga një makinë, ose për të kaluar mbrëmjen duke riorganizuar një dekolte, ose për t’u shqetësuar se dikush do të shkelë fustanin tuaj; as nuk keni nevojë të merrni parasysh se çfarë pallto të merrni (me një xhaketë të tillë mjafton një pallto elegante e thjeshtë). Kur bëhet fjalë për aksesorët, është një përzierje jashtëzakonisht praktike. Varësja me gurë nga Vajzë jep vërtet një efekt mahnitës (do ta vendosja atë ditë e natë dhe nuk do ta hiqja kurrë) dhe së dyti çanta me gurë nga Benedetta Bruzziches është qershia mbi tortë.

 

 

Urreni të vishni fustane feste me shkëlqim dhe të dukeni si një zbukurim peme?! Një prej tyre është ky fustan satin lehtësisht i kombinueshëm me një xhaketë të zezë. Kombinojeni atë me sandale të zeza me gurë dhe një çantë të zezë dhe thjesht shtoni disa bizhuteri për t’i shtuar më shumë shkëlqim look-ut tuaj!

 

 

Nuk mund të gaboni me një fustan të zi! Fustani i zi ka qenë shpëtimtari ynë për vite me radhë, kështu që pse të mos investoni në një të mirë dhe mund të keni një veshje classy dhe comfy, për çdo rast. Provoni të plotësoni veshjen tuaj duke shtuar aksesorë modern; shallin prej pellushi nga Caractere, çantën e zezë me zinxhir nga Gianni Chiarinni, dhe çizmet prej lëkure me detajin e rrudhosjes të cilat do t’iu bëjnë të ndjeheni komode për të kërcyer pafund dhe të dukeni bukur në të njëjtën kohë.

 

Nëse do të jeni në ambiente të mbyllura në ndonjë event, pantallonat e shkurtra lëkure të shoqëruara me një pulovër dhe çizme prej lëkure gjarpri do t’ju bëjnë patjetër të viheni re.

 

Kur visheni për festat e Krishtlindjeve, mënyra se si e prezantoni veten ka rëndësi. Është e rëndësishme të dalloheni me kodin e duhur të veshjes për rastin e duhur. Është e lehtë tani për të arritur një ekuilibër me veshje origjinale kreative dhe klasike të tekstilit.

 

Çelësi për t’u veshur për një festë Krishtlindjesh është të lexoni mjedisin. Pamja juaj gjithashtu duhet të ndërthuret me planet e festës. Ajo që duhet të shmangni në çdo festë të Krishtlindjeve është veshja e tepërt dhe krijimi i gabimeve të dukshme.

 

Tweed-i origjinal, një pëlhurë prej leshi, është punuar me dorë për t’u mbrojtur nga temperaturat e ftohta, gjë që e bën atë ideal për një festë dimërore të Krishtlindjeve. Shumë prej modeleve moderne tëeed janë klasike me cilësi superiore. Pëlhura prej leshi ju lejon të krijoni një nivel klasik formaliteti pa mundim për festën tuaj të Krishtlindjes. Shtojini edhe aksesore klasike kostumit Boutique Moschino, si një cantë dhe këpucë elegante për një look sa me Coco Chanel.

 

 

E gjeni veten duke shkuar në një natë Krishtlindjesh me miqtë e vërtetë? Epo, nuk do të keni nevojë të bëni përshtypje, por gjithsesi ia vlen të bëni një përpjekje.

 

Veshja për një natë jashtë në mot të ftohtë është çuditërisht e ndërlikuar – do të ngrini jashtë, por do të djersiteni brenda nëse e teproni, kështu që shtresimi është thelbësor. Lërini xhupat e mëdhenj në shtëpi dhe zgjidhni diçka më kompakte, por po aq të rehatshme -një pallto gri Hugo Boss do te ishte ideale.

Zgjidhni një pulover gri të veshur me pantallona gri të kombinuara  me atletet Gant, casual dhe formale në të njëjtën kohe. Prekja përfundimtare? Një shall në tonet bezhe për të plotësuar pallton, dhe mbështilleni lirshëm rreth qafës për një prekje mospërfilljeje.

Mbani ngjyrat neutrale dhe provoni një golf të trashë nën një xhup komod, në nuancat kafe, neutrale ose të errëta. Kombinoje me xhins dhe një palë çizme me taban gome për një pamje të ashpër të veshjes casual.

Zgjidhni një bluze me një printim me ngjyra që do të kombinohet mirë me pjesën tjetër të gardërobës tuaj. Një bluzë me teksturë në një përzierje ngjyrash, për shembull, mund të vishet gjatë gjithë ditëve të ftohta të dimrit dhe nuk do të mbetet në dollapin tuaj në janar.

Lehtësisht e kombinueshme me pantallona kostumi në ngjyrë blu, këtij outfit-i mund t’i shtoni një palë çizme lëkure ngjyrë të zeze për një pamje gati për dimër që është sa festive dhe me stil.

Previous ArticleNext Article