KreuBusull

Horoskopi ditor, e mërkurë 16 nëntor 2022

Horoskopi ditor, e mërkurë 16 nëntor 2022

 Dashi

Nuk do tregoheni shume realiste sot ne jeten tuaj ne cift dhe kjo shume shpejt do iu perballe me zhgenjime te medha. Jo cdo gje qe shihni neper filma mund te realizohet ne jeten reale. Beqaret do vazhdojne te kerkojne ende shpirtin binjak, por nuk do e gjejne. Beni durim! Jupiteri do ndikoje me se shumti ne planin financiar dhe do iu ndihmoje te zgjidhni te gjitha problemet.

Demi

Edhe pse jeta juaj sentimentale nuk do jete aq pasionante sa mendonit, do kaloni momente te kendshme dhe do ndiheni mire. Nese jeni ende te vetmuar dhe po kerkoni personin e duhur, mundesite do jene te shumta. Perfitoni sa me shume qe te mundeni dhe do arrini te beni dike per vete. Ne planin financiar mos e lini friken t’iu pushtoje sepse nuk do ia dilni ta stabilizoni situaten.

Binjaket

Asnje planet nuk do ndikoje negativisht ne jeten sentimentale te cifteve. Do e ruani gjate gjithe kohes klimen e ngrohte dhe bashkepunimi do vazhdoje si me pare. Beqaret do kene nje takim impresinues dhe i vecante. Perfitoni! Planetet qe merren me sektorin e parave do iu ndihmojne te realizoni operacione te medha financiare. Shume shpejt do kete permiresime te jashtezakonshme.

Gaforrja

Do beni gjithcka qe keni ne dore gjate kesaj dite vetem e vetem qe ta stabilizoni jeten sentimentale. Rutina me ne fund do largohet dhe do ndiheni me mire. Per beqaret jo verem qe do kete takime, por mund te hidhen edhe hapat e para drejt nje lidhjeje pasiononte. Nen influencen e Uranit, disa nga projektet e medha financiare do fillojne te realizohen.

Luani

Asnje planet nuk do kete ndikim te drejtperdrejte ne jeten tuaj ne cift gjate kesaj dite. Cdo gje do jete ne doren tuaj keshtu qe tregohuni te kujdesshem dhe te matur. Plutoni do jete planeti qe do i nxite beqaret te kerkojne gjate gjithe kohes personin e duhur dhe te mos dorezohen. Priten disa surpriza. Nga ana tjeter, me financat nuk do i keni punet shume mire. Kujdes me shpenzimet e tejskajshme.

Virgjeresha

Nje klime e ftohte dhe e mbushur me mosmarreveshje kjo e sotmja per ciftet. Diskutoni me qetesi dhe mos ja lini cdo gje kohes qe ta rregulloje. Beqaret do pelqejne shume dike, por do kene konkurrence shume te forte. Tregohuni me dinake dhe gjeni menyren e duhur per ta bere per vete ate person. Parate do jene te stabilizuara dhe nuk pritet te keni asnje veshtiresi.

Peshorja

Ata qe jane ne nje lidhje do kuptohen shume mire me personin qe kane ne krah sot. Te dy jeni besnike dhe as qe iu shkon ne mendje te mendoni ndonje aventure te re. Beqaret do kene mundesi te shumta zgjedhjeje. Reflektoni mire dhe me pas vendosni per te duhurin. Financat do jene mjaft delikate. Per kete arsye do benit mire te tregoheshit te kujdesshem me cdo shpenzim.

Akrepi

Te shumte do jene planetet qe do ndikoje sot ne jeten tuaj ne cift. Do joshni pa pushim dhe do ia shprehni ne cdo moment ndjenjat partnerit tuaj. Edhe ata qe kane pasur debate do jene me te qete. Zemrat e vetmuara do jene me te gatshem te dalin neper takime. Sektori i financave do jete i privilegjuar. Pas nje periudhe me veshtiresi, tashme do jeni me te qete dhe do shpenzoni me lirisht.

Shigjetari

Nese jeni ne nje lidhje do i jepni nje fryme origjinaliteti asaj. Si ju ashtu edhe partneri do tregoheni me tolerante dhe do beni leshime. Edhe pse kete duhet ta kishit bere prej kohesh, asnjehere nuk eshte vone. Beqaret nuk duhet ta humbin shpresen edhe nese nuk do e gjejne shpirtin binjak. Ne planin financiar do arrini suksesin qe keni pritur. Do shpenzoni edhe pak me teper.

Bricjapi

Ata qe jane ne nje lidhje do kene nje dite te paqendrueshme dhe me disa mosmarreveshje. Gjithsesi nuk eshte momenti te merrni vendime te nxituara. Beqaret do fillojne aventura te kendshme dhe do ndihen me te plotesuar. Per sa i perket planit financiar dita do jete me e mire. Edhe pse do shpenzoni me teper nuk do keni veshtiresi. Vazhdoni ne kete menyre.

Ujori

Do jeni mjaft sensuale sot ju te dashuruar dhe do i shtoni dozat e fantazise. Se bashku me partnerin do kaloni momente te paharrueshme. Beqaret me ne fund do marrin kurajen dhe do ia shprehin ndjenjat atij qe kane pelqyer prej kohesh. Ne planin financiar intuita nuk do iu genjeje. Pritet qe do cdo gje do shkoje ashtu si duhet dhe ju te ndiheni me te qete se kohet e fundit.

Peshqit

Nuk do iu mungoje aspak entuziazmi sot ne jeten tuaj ne cift dhe priten momente romantike prane partnerit. Shfrytezojeni diten deri ne sekonden e fundit. Beqaret do kene takime interesante, por do i lene pas dore duke qene se do jene te angazhuar me pune. Me financat tregohuni me te matur nese doni qe gjithcka te shkoje mire. Kushtet do jene te favorshme.

 

Tags:

Home

Bordo
Gusht - No.61

SHKARKO VERSIONIN PDF