29.5 C
Tirana
E mërkurë, 27 Shtator, 2023
spot_imgspot_img
Array

FOTO/ Dasma madhështore në Shtëpinë e Bardhë, martohet mbesa e Joe Biden

Mbesa e Presidentit amerikan Joe Biden, Naomi Biden dhe i dashuri i saj Peter Neill u martuan këtë të shtunën në Shtëpinë e Bardhë. Çifti u kurorëzua në një ceremoni private në lëndinën e Jugut, ku morën pjesë presidenti amerikan Joe Biden dhe Zonja e Parë Jill Biden.


Naomi, është e diplomuar në Fakultetin Juridik të Kolumbisë dhe është  vajza e madhe e djalit të Presidentit Hunter Biden dhe ish-gruas së tij, Kathleen Bull. Neil, i cili gjithashtu studioi drejtësi, u internua për fushatën presidenciale të Hillary Clinton dhe në Shtëpinë e Bardhë gjatë presidencës së Barack Obamës.


Çifti banon në Uashington. Ata u takuan në Nju Jork në një takim me një mik të përbashkët rreth katër vjet më parë dhe që atëherë janë bashkë.


Shoqëria Historike e Shtëpisë së Bardhë numëroi 18 martesa që kanë ndodhur deri më tani, duke përfshirë vajzën e Richard Nixon në 1971 dhe fotografin zyrtar të Barack Obamës Pete Sousa në 2013.


Sipas të njëjtit burim, katër bankete janë mbajtur në Shtëpinë e Bardhë pas martesës së vajzës së George W. Bush, Jenna, në vitin 2008.

Por kjo është hera e parë që një president martohon  mbesën e tij këtu.


Zyrtarët për Joe Biden, janë shprehur të ngushtë në lidhje me detajet e dasmës.

Nusja, vajza e madhe e djalit të dytë të presidentit demokrat, Hunter Biden, njoftoi fejesën e saj në Instagram në shtator.


Presidenti amerikan ka një marrëdhënie të ngushtë me nipërit e tij të cilët e quajnë “Pop” dhe shpesh shfaqet në shoqërinë e tij në evente zyrtare.


Naomi mori emrin e vajzës më të madhe të Biden, e cila vdiq në një aksident automobilistik në vitin 1972 me nënën e saj kur ajo ishte vetëm një vjeç.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit