KreuBusull

Horoskopi ditor, e diel 20 nëntor 2022

Horoskopi ditor, e diel 20 nëntor 2022

Dashi

Mund të ndiheni me energji të ulët. Kujdesuni për veten dhe konsultohuni me një mjek nëse është e nevojshme. Mos u futni në debate pasi mund të ndiheni të irrituar. Përqendroni energjinë tuaj në punë dhe punoni drejt qëllimeve tuaja. Relaksohuni dhe kaloni pak kohë cilësore me partnerin.

Demi

Ju duhet të mbështeteni në punën tuaj të palodhur dhe fati juaj do të shkëlqejë mbi ju. Ju duhet të bëni pak bamirësi. Kënaquni me meditim dhe yoga për të relaksuar mendjen tuaj. Do të keni pak kohë të lirë për t’u dhënë pas një hobi. Është dita e përkryer për t’i shprehur dashurinë partnerit.

Binjakët

Do të ndiheni të shëndetshëm dhe në formë. Pas shumë kohësh do të bëni diçka për veten tuaj. Mund të dilni për pazar ose argëtim. Mund të merrni një surprizë nga dikush i afërt. Partneri juaj mund të bëjë diçka që mund t’ju shqetësojë, por ruani qetësinë për të shmangur një konflikt.

Gaforrja

Jini të vëmendshëm dhe të fokusuar në punën tuaj. Jini të kujdesshëm në diskutimin e planeve tuaja pasi dikush mund të përpiqet t’ju tradhtojë. Kaloni kohë në shtëpinë tuaj dhe përfundoni detyrat tuaja në pritje. Familja juaj do t’ju mbështesë. Partneri juaj mund të jetë në humor të keq, ndaj bëni kujdes me të.

Luani

Mund të keni një ditë të ngarkuar por përpjekjet tuaja do të shpërblehen së shpejti. Mund të takoni disa njerëz me ndikim. Dikush do të kërkojë këshillën tuaj. Partneri juaj mund të bëjë diçka të veçantë për ju.

Virgjëresha

Do të jeni mbresëlënës dhe sharmi juaj do të bëjë mrekulli për ju! Planet tuaja do të realizohen. Ju mund të bëni një shëtitje ose një aktivitet në natyrë për të përmirësuar shëndetin tuaj. Performanca juaj do të sjellë shpërblime! Flisni me partnerin tuaj për çështjet në pritje dhe zgjidhni ato.

Peshorja

Jini pozitiv dhe do të tërhiqni suksesin drejt jush! Të rinjtë tuaj mund të kenë nevojë për ti mësuar/drejtuar, prandaj jini të durueshëm dhe ndihmojini ata. Do të keni pak kohë të lirë dhe mund të kënaqeni me një hobi. Në mbrëmje do të keni mundësi të dilni me partnerin.

Akrepi

Do të keni një ditë të gëzuar dhe të lumtur megjithatë, në punë mund të përballeni me tension ose stres. Ju mund të vizitoni një vend fetar ose të praktikoni ndonjë aktivitet fetar. Familja juaj do të vlerësohet. Partneri juaj do jetë në një humor romantik.

Shigjetari

Shëndeti juaj do të jetë i përsosur dhe do të kënaqeni me sportin tuaj të preferuar! Punoni shumë dhe mbajeni të lumtur shefin tuaj. Do të jeni të rrethuar nga miqtë dhe të qeshurat. Jini të kuptueshëm dhe bujarë. Kaloni kohë me partnerin tuaj.

Bricjapi

Ju do të keni një ditë të mirë. Idetë tuaja do të materializohen dhe do ju sjellin përfitime. Sidoqoftë, jini të kujdesshëm ndaj bashkëpunëtorëve tuaj pasi ata mund të përpiqen të marrin kredinë tuaj. Do jeni të hapur dhe do ndiheni mirë për këtë. Megjithatë, mund të futeni në telashe me partnerin tuaj për të thënë diçka lënduese.

Ujori

Mund të keni pak energji. Hani shëndetshëm dhe shkoni për një vrap për të ngritur humorin tuaj. Ju mund të merrni një lajm të mirë në frontin personal, i cili do të çojë në festime në familjen tuaj. Në punë do të mbështeteni nga të moshuarit. Jini të hapur ndaj partnerit tuaj dhe mos lejoni që dikush tjetër të hyjë në mes.

Peshqit

Ju keni aftësinë për të realizuar ëndrrat tuaja. Ju duhet të vendosni një ekuilibër midis punës dhe jetës. Ju mund të merrni pjesë në një seminar ose trajnim, i cili do të jetë i dobishëm. Në punë do të vlerësoheni. Partneri juaj mund të jetë i zënë me punën e tij.

Tags:

Home

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF