KreuStil Jetese

Mbreti Charles ka një dhuratë për Harryn dhe Meghan!

Mbreti Charles ka një dhuratë për Harryn dhe Meghan!

Monarku mund t’i japë Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it çelësat e një apartamenti në Pallatin Buckingham si rezidencën e tyre në Mbretërinë e Bashkuar kur ata të vizitojnë, raportoi Independent. Sipas gazetës, suita e dhomave që mbreti mund t’i ofrojë çiftit i përkiste më parë princit Andrew.

Christopher Andersen, autor i “The King”, tha për Fox Neës Digital se ka të ngjarë që Charles, 74 vjeç, t’i ofronte një degë ulliri djalit të tij deri në kurorëzimin. Mbreti do të kurorëzohet më 6 maj në Westminster Abbey të Londrës. Monarku kërkoi që çifti të lironte shtëpinë e tyre të mëparshme në Mbretërinë e Bashkuar, Frogmore Cottage, dhe mësohet se i kishte ofruar çelësat vëllait të tij, Andreë. Por lajmet se ai do të rregullojë raportet vijnë pasi Princ Harry mori pjesë në një intervistë të re me autorin Gabor Maté.

Mail të dielën citoi një burim të thoshte; “Charles është e zemëruar me Harry, siç është Princi William. Por Mbreti nuk është njeri i keq. Ai nuk dëshiron ta shohë vëllanë e tij Andrew të pastrehë apo pa para. Ai as nuk dëshiron të privojë Sussex-ët nga një bazë në MB. “Londra është më e përshtatshme. Sussex-ët kanë kërkuar gjithmonë dhoma në Pallatin Buckingham. Ata mund të kenë dhomat e vjetra të Andreë atje, të cilat aktualisht janë duke u liruar.”

Megjithëse ekspertët mbretërorë besojnë se vendimi i Charles për të dëbuar dyshen nga Frogmore Cottage është i lidhur me publikimin e kujtimeve, burimet kanë thënë se çifti do të marrë ende një ftesë për kurorëzimin në maj

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF