KreuStil Jetese

Edhe pse të ndarë prej vitesh: Nick Cannon për Mariah Carey: Dhuratë nga Zoti

Edhe pse të ndarë prej vitesh: Nick Cannon për Mariah Carey:

Nick Cannon, drejtuesi i “The Masked Singer”, ka shprehur së fundmi admirimin e tij për ish-bashkëshorten e tij, Mariah Carey. Në një intervistë me “The Shade Room”, Cannon iu referua Carey si “dashuria e jetës së tij” dhe shpjegoi se si ajo ka ndikuar tek ai në mënyra pozitive. “Isha 12 vjeçe me fotografitë e Mariah Carey në mur, dhe kjo bëhet gruaja ime. Dhe fakti është që ajo është personi më i lezetshëm që kam takuar ndonjëherë”, zbuloi Cannon. Ai vazhdoi duke thënë se Carey ka pasur një ndikim të madh tek ai, si gjatë dhe pas martesës së tyre.

“Ajo është gjithmonë e lumtur, gjithmonë bën për të tjerët. Pa marrë parasysh se çfarë po ndodh në jetë. Unë them, ‘Uau, një person mund të veprojë me të vërtetë kështu dhe të mos lejojë energji negative në hapësirën e tyre”, tha Mariah Carey. Cannon dhe Carey u martuan në vitin 2008 dhe kishin dy fëmijë së bashku, Moroccan dhe Monroe, përpara se të ndaheshin në 2014 dhe zyrtarisht të divorcoheshin në 2016.

Për Nick, Mariah nuk është njerëzore, por pothuajse hyjnore. Pavarësisht përfundimit të martesës së tyre, Cannon vazhdon ta mbajë për Carey një respekt të lartë dhe nuk është shmangur nga shprehja e admirimit të tij për të. “Kur kuptova se sa e mrekullueshme ishte… ajo grua nuk është njeri. Ajo është një dhuratë nga Zoti”,  shtoi Cannon.

Cannon ka mirëpritur së fundmi disa fëmijë me partnerë të ndryshëm, por ai ka ruajtur një lidhje të veçantë me Carey. Ai gjithashtu ka qenë i hapur për dhimbjen që ka përjetuar, veçanërisht me humbjen e djalit të tij Zen nga kanceri i trurit në vitin 2021.

Dashuria dhe vlerësimi i Cannon për Carey-n janë një dëshmi e faktit se marrëdhëniet mund të vazhdojnë të zhvillohen dhe të kenë ndikim edhe pasi të kenë përfunduar. Siç tha vetë Cannon, “Unë kurrë nuk do të kem një dashuri siç kam patur me Mariah”.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF