KreuStil Jetese

Menyja e kurorëzimit të Mbretit Charles, zbulohen 2 kërkesat e veçanta të Camillës

Menyja e kurorëzimit të Mbretit Charles, zbulohen 2 kërkesat e

Mbreti Charles dhe gruaja mbretërore Camilla po bëhen gati për kurorëzimin e tyre që do të bëhet të shtunën më 6 maj në Ëestminster Abbey. Ata janë kujdesur gjatë kësaj kohe përgatitore edhe për detajin më të vogël për ditën e madhe, madje edhe për menynë.

Shumë detaje rreth ceremonisë së 6 majit janë zbuluar tashmë, dhe të enjten, djali i Camilla, Tom Parker-Boëles ka zbuluar se çfarë do të mund të shohim në menynë e kurorëzimit. Gruaja mbretërore Camilla ka përjashtuar dy artikuj nga menyja e kurorëzimit.

Bëhet fjalë për specin djegës dhe hudhrat. “Këta të dy nuk do të jenë në meny. Unë mendoj se hudhra mund të bëjë të keni një frymëmarrje të keqe dhe nuk do të ishte e drejtë ta përdorni atë në një situatë të tillë”.

 “Asaj nuk i pëlqen speci djegës. Në përgjithësi, asaj nuk i pëlqejnë gjërat pikante. Edhe kur ju duhet të shoqëroheni me shumë njerëz, ndoshta duhet të jeni të kujdesshëm me atë që hani”, tha ai. Sa për ushqimet e preferuara të nënës së tij, “Asaj i pëlqen peshku i freskët dhe perimet e freskëta. Ajo ka kopshtin e saj me perime në shtëpi”.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF