KreuStil Jetese

Kim Kardashian për problemet me Kanye West: Nuk kam më energji!

Kim Kardashian për problemet me Kanye West: Nuk kam më energji!

Kanye West duket se ka rënë në qetësi pas ngjarjeve të fundit në të cilat ai shfaqi sjellje. Por Kim Kardashian, e cila ndan fëmijë me reperin, pohon të kundërtën. Në një episod të fundit të “Keeping up with the Kardashians”, Kim po fliste me nënën e saj dhe pohoi se ka shumë situata shqetësuese që po ndodhin ende me Kanye West, të cilat do të krijonin një skandal të madh nëse pjesa tjetër e botës do të dinte për to.

Kim po përpiqet të ruajë qetësinë e saj, por ka momente në të cilat ajo thjesht dëshiron që kjo situatë të mos i ndodhte asaj. Për shumë vite, ajo i qëndroi pranë burrit të saj, pavarësisht nga problemet e shumta që ai i solli. Divorci i tyre i dha asaj qartësinë që i nevojitej për të larguar Kanye West.

Pavarësisht kësaj, ajo ende shqetësohet për të për hir të fëmijëve të tyre. Biseda që ajo zhvilloi me nënën e saj gjatë emisionit është dëshmi se sa e vështirë mund të jetë jeta me një person të diagnostikuar me një sëmundje mendore. Edhe pse West duket se jetës së tij të romantike dhe ekonomike po i shkon mirë, Kardashian la të kuptohej se problemet e tij personale janë intensifikuar.

“Jam shumë e mbingarkuar. Ende ndjej nevojën të mos flas për këtë. Është ndjenja më e vështirë të shikosh dikë që e doje vërtet dhe me të cilin ke një familje thjesht të jetë kaq ndryshe nga sa e njihje. Ndonjëherë më dukej sikur ai do të arrinte fundin. Unë vrapoja pas tij dhe thosha: “Do të jetë mirë, do të bëhet, ji mirë, mos u shqetëso”. Unë kaloja orë, orë dhe orë të ditës sime për ta ndihmuar. Thjesht nuk e kam më atë energji.

Tags:

Home bordo

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF