KreuStil Jetese

Ellen DeGeneres i rikthehet televizionit!

Ellen DeGeneres i rikthehet televizionit!

Ellen DeGeneres do të rikthehet në televizion më 23 shtator me një shfaqje speciale dyorëshe “Saving the Gorillas: Ellen’s Next Adventure”, e cila do të shfaqet premierë në Discovery Channel.

Dokumentari ndjek DeGeneres ndërsa ajo udhëton në Ruanda për të mësuar më shumë rreth përpjekjeve për ruajtjen e gorillave dhe për të kontribuar në këto përpjekje, duke ndërtuar kampusin Ellen DeGeneres të Fondit të Gorillave Dian Fossey.

Specialja vjen më shumë se një vit pasi komediania përfundoi emisionin e saj. Me anë të një videoje zbulohet një përmbledhje të shkurtër e punës që u desh për ta bërë realitet Kampusin Ellen DeGeneres të Fondit të Gorillave Dian Fossey, duke përfshirë vizitat në natyrë për të takuar gorillat ballë për ballë.

Në klip, DeGeneres udhëton në pyll me gruan e saj, Portia de Rossi, dhe një grup konservatorësh. Videoja më pas përfundon ndërsa një gorillë puth fëmijën e saj në kokë. Një zë tjetër thotë: “Nuk ka asgjë më të veçantë në botë sesa të shohësh një shkëmbim dashurie”.

Krijimi i Kampusit Ellen DeGeneres erdhi nga kërkimi i de Rossi për një “dhuratë të këndshme ditëlindjeje për gruan e saj”, e cila u shndërrua në “një nga projektet më të mëdha arkitekturore dhe peizazhi në historinë e Ruandës”, sipas një njoftimi nga Discovery Channel.

Siç do të tregohet edhe në speciale, DeGeneres dhe ekipi i saj duhej të trajtonin pengesa të shumta, duke përfshirë pandeminë COVID-19, shpërthimet e vullkaneve dhe tërmetet, përpara se kampusi të hapej.

Tags:

Home bordo

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF