KreuStil Jetese

“Ndihem më mirë në moshën 43-vjeçare sesa kur isha 23”; Gisele Bündchen ndan sekretin!

“Ndihem më mirë në moshën 43-vjeçare sesa kur

Gisele Bündchen ka folur së fundmi se si ndihet në moshën 43-vjeçare, duke zbuluar se çka bërë çdo ditë për të qëndruar e shëndetshme dhe rrezatuese. Gjithçka për të fillon kur zgjohet në 5 të mëngjesit.

Gisele Bündchen së fundmi u bë ambasadorja e markës Gaia Herbs dhe u shpreh se ndihet më mirë në moshën 43-vjeçare se sa kur ka qenë 23. “Ndihem shumë më mirë në moshën 43-vjeçare sesa në moshën 23-vjeçare, është e mrekullueshme. Të 40-tat janë të mahnitshme”.

Modelja e Victoria’s Secret tregoi se ajo stërvitet çdo ditë, “Unë meditoj çdo ditë, bëj stërvitje çdo ditë”, tha ajo. “Jam shumë mirënjohëse që e kam këtë trup. Tani kam mësuar – sepse nuk isha aq mirë në të 20-tat. Kuptova se trupi im është tempulli im dhe me të vërtetë dua ta shijoj atë”.

Ajo po e jeton jetën në maksimum duke zgjedhur të zgjohet herët çdo mëngjes. “Kjo është arsyeja pse zgjohem në 5 të mëngjesit. Kjo është arsyeja pse kam medituar për më shumë se 20 vjet. Dhe kur nuk e bëj, ndiej një ndryshim të madh” tha ajo, duke vënë në dukje, “Unë nuk kam pirë alkool për më shumë se dy vjet dhe është e mahnitshme se sa më e qartë ndihem”.

Bündchen ka pasur gjithashtu një dashuri për bimët gjithë jetën e saj, “Kur shkova për të vizituar fermën e Gaia Herbs, ishte e pabesueshme sepse u ndjeva shumë mirë për zgjedhjet që kisha bërë”, tha ajo.

Tags:

Home bordo

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF