KreuCelebrity

Brenda rezidencës prej 8.5 milionë paundsh të Lionel Messit!

Brenda rezidencës prej 8.5 milionë paundsh të Lionel Messit!

Sulmuesi i Inter Miami, Lionel Messi bleu një shtëpi luksoze për familjen e tij pasi nënshkroi për ekskluzivitetin e MLS dhe nuk do të jetë larg shtëpisë gjatë fushatës së Argjentinës në Copa America.

Fotografitë e rezidencës së Lionel Messit japin një pasqyrë të re në jetën e tij luksoze që kur nënshkroi për Inter Miami. Sulmuesi ikonë bleu pronën prej 10.75 milionë dollarësh (8.45 milionë £) në shtator me ndihmën e firmës së pasurive të paluajtshme Team Simpkin, vetëm disa muaj pasi nënshkroi për ekskluzivitetin MLS të David Beckham.

Brenda rezidencës prej 8.5 milionë paundsh të Lionel Messit!

Pasuria e tij në Fort Lauderdale përfshin 10 dhoma gjumi, një suitë VIP dhe dy porta, duke i siguruar Messit hapësirë ​​të bollshme për të argëtuar shokët e tij të skuadrës. Duke jetuar si pjesë e një komuniteti të mbyllur në Bay Colony, shtëpia e Messit ndodhet në një ishull, me një pishinë të ulur në buzë me pamje nga horizonti i Fort Lauderdale.

 

KaBrenda rezidencës prej 8.5 milionë paundsh të Lionel Messit!piteni i Argjentinës ka rrëfyer se ai ende nuk e ka eksploruar siç duhet shtëpinë e tij të re në Miami, megjithatë, ka zgjedhur të kalojë pjesën më të madhe të kohës larg fushës në shtëpi me gruan e tij, Antonella Roccuzzo dhe tre djemtë e tyre. “E vërteta është se as ne nuk dalim shumë”, ka treguar Messi për Infobae kur u pyet për stilin e jetës së tij.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF