KreuStil Jetese

3 mëngjese të shijshme dhe të shëndetshme për t'i provuar!

3 mëngjese të shijshme dhe të shëndetshme për t'i

Me ushqim të shëndetshëm nënkuptojmë ato produkte që kanë: një përmbajtje e lartë e vitaminave dhe fibrave; pa sheqer të shtuar; përmbajtje të ulët glicemie.

Ndërsa jeta jonë është e shpejtë, ne mund të ushqehemi në mënyrën më të mirë duke ndjekur një dietë të ekuilibruar dhe duke zgjedhur ushqime të shëndetshme. Por mbi të gjitha, është e mundur të përgatisni receta të shpejta dhe të shëndetshme për mëngjes pa sakrifikuar shijen.

3 mëngjese të shijshme dhe të shëndetshme për t'i

Shpesh bëjmë gabim dhe lëmë mënjanë mëngjesin dhe thjesht zgjedhim të pimë një kafe. Kjo është e gabuar, sepse duke vepruar kështu ne nuk kemi energjinë e nevojshme për të përfunduar aktivitetet e shumta të përditshme.

Më poshtë do të keni 3 ide për mëngjese të shëndetshëm

Një mëngjes i shijshëm dhe në të njëjtën kohë i shëndetshëm është: një gotë qumësht; 3 biskota integrale; reçel pa sheqer të shtuar.

Nuk ju bindi kjo ide? Epo kush nuk do ta donte një smoothie që mund ta bëni lehtësisht në shtëpi; me kos me pak yndyrë ose grek dhe fruta të freskëta ose të thata;

Një tjetër ide mëngjesi i shëndetshëm dhe i shijshëm është buka thekre me rikota, kanellë dhe arra.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF