KreuStil Jetese

Tendencë, syzet optike vjeshtë-dimër 2015-2016

Syzet optike të sezonit vjeshtë-dimër 2015-2016 janë aksesorë të vërtetë mode, me personalitet dhe dizajn elegant. Objekte të vogla të afta të karakterizojnë një look të tërë.

Bien në sy edhe në pasarela; janë të mëdha, me ngjyrat e zhguallit të breshkës, veçanërisht të Gucci apo joshëse, femërore të Max Mara. Marka e mirënjohur propozon edhe modelin ‘cat eye’ në versionin modern.

Por, nëse kujtimet nga e shkuara në modën e syzeve optike nuk mungojë kurrë, edhe eksperimentimet janë të shumta, jo vetëm në materiale, por edhe në larminë e formave gjeometrike.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF