KreuStil Jetese

FWP: Sfilata Chanel vjeshtë-dimër 2016-2017

Tek Chanel, Karl Lagerfeld i kujtoi të gjithve se është vlera e shtuar e modës franceze. Koleksioni i tij vjeshtë-dimër 2016-2017 i bën elozhe elegancës, një veshjeje shik të këndëshme që rifreskohet dhe lartësohet shpirtërisht.

Fundet janë plot takt ndërsa fustanet argëtohen me lojra jakash, mëngësh dhe kontraste grafike… për sa i përket stofit të leshit, ai varion sipas dëshirës, nga krejtësisht rozë tek katrorët shumëngjyrësh duke sjellë thkesime të shkëlqyeshme, motive folk apo bel të ngushtë.

Ky feminitet ka ndjenjën e të ftohtit dhe të dimrit, trupi dhe lëkura qëndrojnë të strehura në rehati.

Tags:

Home bordo

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF