27.5 C
Tirana
E enjte, 21 Shtator, 2023
spot_imgspot_img

Veshje zyre për të evituar vapën

Për të qendruar shik dhe plot stil në zyrë gjatë momenteve më të nxheta të ditës duhet të zgjidhni veshje me materiale të lehta si linoja apo pambuku. Për të larguar arërat e pa këndëshme evitoni veshjet me përlhurë stilastike apo materiale të tjera të parëhatshme. Në aspektin e formave, zbuloni krahët dhe zgjidhni prerjet e gjera. Nëse nuk mund të mbani dot dekoltetë Bardot, atëherë mund të zgjidhni një këmishë që mund ta hapni pak në hapësirat e punës. Mëngët e gjera apo kimonot mund të jenë gjithashtu një alternativë e mirë që i mundëson trupit tuaj të marrë frymë.

Në pjesën e poshtme në periudhat e nxheta sigurisht që evitohen të shkurtrat dhe zgjidhen të gjata, shik, për të evituar edhe një pamje sikur sapo keni ardhur nga plazhi. Kryesisht privilegjohen versionet e kombinuara që garantojnë ashpërsi dhe elegancë. Tradicionalja fund dhe këmishë mund të jetë një aleat perfekt, mbi të gjitha që dominon tendencën këtë sezon.

Në fund, mos harroni të merrni një xhaketë ose xhiboks të vogël për të evituar që të ftoheni nëse kondicioneri është duke freskuar ambinetin ku punoni.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit