10.5 C
Tirana
E hënë, 27 Mars, 2023
spot_img

30 nga emrat më të çuditshëm të fëmijëve të famshëm

X AE A-XII Musk
Kur Grimes dhe Elon Musk mirëpritën fëmijën e tyre të parë së bashku në maj të vitit 2020, dyshja tërhoqi vëmendjen tonë kolektive me një emër foshnje mjaft të veçantë. Kuptimi pas emrit në fjalë, të cilin çifti zbuloi se ishte X Æ A-12 Musk, u shpjegua më vonë nga Grimes në një postim në Twitter menjëherë pas njoftimit të lindjes. “• X, ndryshorja e panjohur • Æ, shqiptimi im i elven Ai (dashuri & / ose inteligjencë artificiale) • A-12 = pararendës i SR-17 (avioni ynë i preferuar). Asnjë armë, pa mbrojtje, vetëm shpejtësia. E shkëlqyeshme në betejë, por jo e dhunshme + (A = Archangel, kënga ime e preferuar) (miu metalik), ”shkroi këngëtarja. Musk më vonë iu përgjigj Tweet-it me një korrigjim. “SR-71, por po”, komentoi ai, të cilit Grimes u përgjigj: “Unë jam duke u rikuperuar nga operacioni dhe mezi jam gjallë, kështu që gabimet e shkruara mund të më falen, por, dreq. ”

Lyra Antarctica Seaborn Sheeran
Artisti fitues i Grammy Ed Sheeran dhe gruaja e tij, Cherry Seaborn, njoftuan lindjen e vajzës së tyre në të njëjtën mënyrë të qetë,me të cilën kanë bërë cdo lëvizje të familjes së tyre dhe po ashtu na bënë të ditur për emrin e vogëlushes. Në të vërtetë, kur këngëtari i ‘Perfect’ dhe dashuria e tij prej një kohe të gjatë, Seaborn, lidhën kurorë në dimrin e Mbretërisë së Bashkuar (vera e Australisë) të 2018/2019, ishte një lidhje intime, sekrete që Sheeran nuk e konfirmoi vetëm disa muaj më vonë.

Win Harrison Wilson

Në korrik të vitit 2020, Ciara njoftoi në Instagram se kishte mirëpritur fëmijën e saj të tretë – të dytin me burrin e saj, Russell Wilson – më 23 korrik dhe kishte uajtur djalin e saj të vogel, Win Harrison Wilson. Në postimin në Instagram, tani nëna e tre fëmijëve është fotografuar në spital me foshnjën e saj të re të përqafuar në gjoks. Në postimin e njoftimit të lindjes, kantautorja, ka veshur një maskë të zezë për fytyrën, me sa duket për shkak se e ka mirëpritur djalin e saj, Win, gjatë pandemisë globale Covid-19. 

Onyx Carter

Sipas Us Weekly, reperja e lindur në Australi Iggy Azalea (emri i vërtetë Amethyst Kelly), zbuloi në qershor të vitit 2020 se ajo kishte mirëpritur një djalë. Reperja e Fancy thuhet se e ndau lajmin në një Instagram Story, duke shkruar se ishte ankthi ajo cka e kishte motivuar atë që ta mbante lajmin fillimisht privat.

Gravity Blue Smith
Nuk ishte për t’u habitur që modeli 20-vjeçar amerikan Lucky Blue Smith e quajti vajzën e tij me ish-të dashurën, 27-vjeçaren Stormi Bree, Gravity Blue Smith – e lindur në korrik 2017 – duke pasur parasysh se emrat e vëllezërve dhe motrave të tij janë po aq unikë , mendoni Pyper America, Starlie Cheyenne dhe Daisy Clementine.

Raddix Madden

Në ndoshta rfastet më të papritur të lajmeve të famshëm për bebe, Cameron Diaz shkroi në Instagram më 4 Janar për të njoftuar se ajo dhe burri, Benji Madden, kishin mirëpritur së fundmi fëmijën e tyre të parë.

North, Saint, Chicago, and Psalm West
Kanye West dhe Kim Kardashian West, të cilët u martuan më 24 maj 2014, kanë mirëpritur katër fëmijë me emra aq unikë sa prisni nga çifti – North, e lindur më 15 qershor 2013, Saint, i lindur më 5 dhjetor 2015, Chicago, e lindur me një nënë surrogate në 15 janar 2018 dhe Psalmi, i lindur me surrogate gjithashtu me 10 maj 2019.

Reign Aston Disick
Ndërsa Scott Disick dhe Kourtney Kardashian mund të kenë zgjedhur emra relativisht normalë për dy fëmijët e tyre të parë, Mason dhe Penelope, është e qartë se ata kishin vendosur t’i ndryshonin gjërat pak me lindjen e fëmijës së tyre të tretë më 14 dhjetor 2014, duke e emëruar atë Reign Aston . Në vitin 2019, motra e madhe Kardashian gjithashtu zbuloi se ajo për pak sa se  quajti Reign, Preston. “Mendoja, ‘Unë e di në shpirtin tim emri i tij është Reign,” i tha ajo Jimmy Kimmel, para se të shtonte se Scott preferonte Preston. “Vendosëm,‘ Le ta quajmë atë Preston për një ditë. ”Dhe nuk doli mirë”.

Moroccan and Monroe Cannon
Nga martesa e saj e parë me aktorin dhe komikun Nick Cannon, e cila përfundoi në 2016, Mariah Carey mirëpriti binjakët Marokene dhe Monroe, të lindur më 30 Prill 2011.
Esmeralda Amada and Amada Lee Gosling
Ndërsa ne mund të mos dinim shumë për marrëdhëniet e Ryan Gosling dhe Eva Mendes dhe fëmijët e tyre të adhurueshëm, ne e dimë se çifti tmerrësisht privat vendosën emrin e vajzës së tyre të parë, të lindur më 12 shtator 2014, Esmeralda Amada dhe motrës së saj më të vogël, të lindur më 29 prill , 2016, Amada Lee Gosling.
Rumer, Scout LaRue and Tallulah Belle Willis
Bruce Willis dhe Demi Moore, të cilët ishin të martuar për 13 vjet nga 1987 në 2000, kanë tre vajza së bashku, secila me emra të veçantë – mendojnë Rumer, e lindur më 16 gusht 1988, Scout LaRue, e lindur më 20 korrik 1991 dhe Tallulah Belle, e lindur në shkurt 3, 1994
Bear Blaze Winslet
Dy fëmijët e parë të aktores fituese të Çmimit të Akademisë, Kate Winslet, Mia nga martesa e saj me Jim Threapleton dhe Joe nga martesa e saj me Sam Mendes, kanë emra mjaft të zakonshëm, ndërsa fëmija i saj i tretë me burrin muzikant Ned RocknRoll, ose ndryshe Edward Abel Smith – ka një emër mjaft origjinal, Bear Blaze Winslet.
Stormi Webster
Kylie Jenner mirëpriti fëmijën e saj të parë, të quajtur Stormi Webster, në botë në 1 Shkurt 2018, me të dashurin Travis Scott. Jenner foli me Evening Standard në maj, duke zbuluar se emri Stormi i kishte ngelur çiftit në mendje dhe ndërsa kishte shumë emra të tjerë që ajo i kishte pëlqyer më shumë, ajo ndihet se “Stormi zgjodhi emrin e saj, sikur të ishte vetëm emri i saj”.
Luna Simone Stephens
Kur Chrissy Teigen dhe John Legend mirëpritën në botë fëmijën e tyre të parë, vajzën Luna Simone, në prill 2016, emri i saj u konsiderua disi unik. Ndërsa mund të mos jetë tradicionale, në krahasim me emrat e famshëm të foshnjave si Pilot Inspektor dhe Apple, ne do të thoshim se është pak më normale se të tjerët.
Rumi, Sir and Blue Ivy Carter
Jay-Z zbuloi kuptimin prapa emrave të binjakëve të tij dhe gruas Beyoncé, të lindur në qershor 2018, në Rap Radar, duke konfirmuar se Rumi ishte emëruar pas poetit të preferuar të çiftit, ndërsa “Sir ishte si burrë. Ai e mban veten në atë mënyrë.Sapo doli, si zotëri. ” Vajzës së parë të çiftit Blue Ivy, e lindur më 7 janar 2012, gjithashtu iu dha një emër unik.
Apollo Bowie Flynn, Kingston James McGregor, and Zuma Nesta Rock Rossdale
Gwen Stefani ka tre djem nga martesa e saj e mëparshme me muzikantin dhe aktorin anglez Gavin Rossdale, e cila zgjati nga 2002 në 2016, përfshirë Kingston James McGregor i lindur më 26 maj 2006, Zuma Nesta Rock i lindur më 21 gusht 2008 dhe Apollo Bowie Flynn i lindur më 28 shkurt , 2014
Kulture Kiari Cephus
Reperja gjithnjë e ‘zhurmshme’ Cardi B doli në krye të lajmeve kur njoftoi se kishte emëruar fëmijën e saj të parë, të lindur më 10 korrik 2018, me burrin Offset, Kulture Kiari Cephus. Reperi më vonë shkoi në Twitter për të arsyetuar se “çdo gjë tjetër do të kishte qenë bazike”.
easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit