10 modelet më të njohura që debutojnë në pasarelë

Debutimi në pasarelë është një moment historik për çdo model, një moment i paharrueshëm në jetën profesionale edhe të top modeleve më të suksesshme. Nga Naomi Campbell te Kaia Gerber, duke kaluar tek italianët Mariacarla Boscono dhe Vittoria Ceretti, ne kemi mbledhur së bashku 10 nga modelet më të famshme të dekadave të fundit në një galeri fotografish kushtuar shfaqjeve të tyre të para të modës.
Naomi Campbell - Yves Saint Laurent Haute Couture fall winter 1987-88
Naomi Campbell – Yves Saint Laurent Haute Couture vjeshte dimer 1987-88
Claudia Schiffer - Chanel Haute Couture spring summer 1989
Claudia Schiffer – Chanel Haute Couture pranvere vere 1989
Cindy Crawford - Donna Karan spring summer 1991
Cindy Crawford – Donna Karan pranvere vere 1991
Kate Moss - Ralph Lauren spring summer 1993
Kate Moss – Ralph Lauren pranvere vere 1993
Mariacarla Boscono - Comme Des Garçons autumn winter 1997-98
Mariacarla Boscono – Comme Des Garçons vjeshte dimer 1997-98
Gisele Bundchen - Alexander McQueen spring summer 1998
Gisele Bundchen – Alexander McQueen pranvere vere 1998
Imaan Hamman - Jean Paul Gaultier Haute Couture autumn winter 2013
Imaan Hamman – Jean Paul Gaultier Haute Couture vjeshte dimer 2013
Vittoria Ceretti - Dolce & Gabbana fall winter 2014-15
Vittoria Ceretti – Dolce & Gabbana vjeshte dimer 2014-15
Gigi Hadid - Desigual fall winter 2014-15
Gigi Hadid – Desigual vjeshte dimer 2014-15
Kaia Gerber - Calvin Klein Collection spring summer 2018
Kaia Gerber – Calvin Klein Collection pranvere vere 2018
Previous ArticleNext Article