12.5 C
Tirana
E diel, 26 Mars, 2023
spot_img

TOSKANIMED hedh në treg mbushësit kozmetik më të ri “Skin Architect Filler”!

Pasioni për kujdesin e lëkurës tani e përgjithmonë mban emrin TOSKANIMED!

Të kujdesesh për lekurën është investimi më i rëndësishëm për këdo nga ne. E bukura është gjithmonë trend por mbi të gjitha është arma më e fortë e vetëbesimit… Secili nga ne do të dëshironte të qëndronte gjithmonë i freskët, i ri ama brenda kornizave të natyralitetit dhe këtë e mundësojnë karakteristikat, risitë revulucionare dhe cilësitë e faktuara të këtyre mbushësve kozmetikë nga TOSKANIMED!

Mbushësit e lëkurës “Skin Architect” janë të formuluara me acid hyaluronik i cili mund të aplikohet në çdo zonë. Me një teksturë xhel transparent, ato ofrojnë qëndrueshmëri dhe hidratim, duke u përshtatur në mënyrë perfekte me çdo lloj lëkure dhe duke rikthyer menjëherë shkëlqimin dhe elasticitetin.

Disa nga karakteristikat kryesore të “Skin Architect Filler” janë:
Pesha molekulare: 3000kDa, më e afërta me peshën molekulare që ndodhet në organizmin tonë.


Qëndrueshmëria. Një molekulë më e madhe degradohet me ngadalë, në mënyrë uniforme dhe konstante.

Një përqendrim për çdo nevojë. Gama e Skin Architect Fillers përbëhet nga 3 produkte me përqendrime të ndryshme për të ofruar një zgjidhje të përshtatshme për çdo nevojë, çdo zonë dhe çdo pacient.

Biokompatibilitet i lartëPërbërja e Skin Architect Fillers karakterizohet nga acidi hialuronik me një peshë molekulare shumë të lartë, përqendrim të ulët të BDDE dhe pa manitol. Siguria maksimale. Gjithmonë duke u përpjekur për përsosmëri në të gjitha trajtimet tona, mbushësit Skin Architect janë një gamë e produkteve të injektueshme me markimin CE. Përveç kësaj, TOSKANI është i certifikuar ISO 13485.

 

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit