Jada Smith flet për herë të parë për shuplakën e Oscars

Gati tre muaj pas shuplakës së dëgjuar në mbarë botën, Jada Pinkett Smith është bërë gati për të folur  për polemikën që përfshin bashkëshortin e saj, Will Smith, dhe komedianin që i hodhi poshtë luftën e saj me sëmundjen e alopecisë, Chris Rock.

Emisioni i Pinkett Smith në Facebook Watch, ‘’Red Table Talk’’, transmetoi një episod të mërkurën, më 1 qershor, kushtuar ndarjes së historive të njerëzve me Alopecia. Në krye të episodit, Pinkett Smith ndau një deklaratë të shkurtër duke iu drejtuar shuplakës, për të cilën ajo kishte qenë kryesisht e heshtur që nga nata që ndodhi.

“Tani për natën e Oskarit, shpresa ime më e madhe është që këta dy burra inteligjentë që janë të aftë të shërojnë, ta flasin këtë dhe të pajtohen,” tha ajo.

‘Ne të gjithë kemi nevojë për njëri-tjetrin më shumë se kurrë.  Deri atëherë, Will dhe unë po vazhdojmë të bëjmë atë që kemi bërë për 28 vitet e fundit: Dhe kjo është të vazhdojmë të kuptojmë këtë gjë që quhet ‘jetë së bashku’.”

Në Oscar 2022, më 27 mars, Will Smith iu afrua skenës dhe e goditi Rockun, i cili po jepte çmimin për dokumentarin më të mirë, pas një shakaje në të cilën Rock me sa duket tallej me rënien e flokëve të Pinkett Smith që lidhej me alopecinë.  Smith më pas u kthye në vendin e tij, por bërtiti në skenë, “Mbaje emrin e gruas sime larg gojës tënde të  ndyrë”.

Në javët që pasuan, Smith kërkoi falje për përdorimin e dhunës dhe dha dorëheqjen nga Akademia.  Më vonë ai u ndalua të merrte pjesë në Oscar për 10 vitet e ardhshme.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article