KreuFashion

“Jemi zemërthyer”, Ndërron jetën në moshën 33-vjeçare DJ njohur!

DJ dhe producenti i njohur Jamie Roy ka ndërruar jetë në moshën 33-vjeçare.

Lajmin e trishtë e ka dhënë familja e 33-vjeçarit, duke mos dhënë detaje, “Jamie ishte një djalë, vëlla, nip e xhaxha shumë i dashur e i talentuar. I dashur nga miqtë e kolegët e tij të shumtë brenda industrisë së muzikës dhe më gjerë. Jemi zemërthyer”.

Miqtë dhe kolegët e industrisë së muzikës e përshkruan DJ si një “njeri të jashtëzakonshëm”. Ai njihej si një interpretues i rregullt në Ibiza dhe luante në vende të tilla si Pacha, Amnesia dhe Ibiza Rocks.

Vitin e kaluar ai ka performuar në mbarë botën, duke përfshirë festivalin UNUM në Shqipëri, Sonic Festival në Kroaci dhe BPM Festival në Costa Rica.

 

R.I.P. Jamie Roy ?

We are all devastated to hear about the passing of Jamie this morning.

A great producer, DJ, and friend to so many within our industry.

Our thoughts go out to his family and friends.

Shine bright, Jamie. ? pic.twitter.com/nXXRTl4C2k

— Defected Records (@DefectedRecords) September 21, 2022

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF