KreuBusull

Në rast se i humbët; ja si u maskuan VIP-at shqiptarë për Halloween!

Si çdo 31 tetor, instagrami u bë i frikshëm edhe këtë vit. Dikush pëlqen të kthehet në një shtrigë seksi, dikush zgjedh të imtojë një personazh të famshëm, një tjetër preferon të kthejë në jetë një ikonë, apo të tjerë që preferojnë rë shndërrohen në zombie të sapo ngritur varri… Halloween është një festë që festohet çdo vit në 31 tetor dhe tradita e origjinës daton me festivalin e lashtë kelt të Samhain, kur njerëzit ndiznin zjarr dhe vishnin kostume të frikshme për të trembur fantazmat.

Ndonëse herë pas here në vendin tonë kjo festë ngatërrohet me Karnavalet, e rëndësishme është të kemi një datë për të festuar, e të veshur si shtriga apo si princesha, 31 tetori është një ditë më shumë për të festuar.

Nuk e dimë nëse ju e keni gjetur kostumin tuaj të Halloëeen, por disa prej VIP-ave shqiptarë e kanë zgjidhur këtë dilemë, e që nga Elvana Gjata, Armina Mevlani, Xhemi Shehu, Sara Hoxha e shumë emra të tjerë zgjodhën që kësaj here të maskoheshin kështu:

 

Tags:

Home

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF