KreuBusull

Pas 13 vitesh martesë, Gisele Bündchen dhe Tom Brady konfirmojnë ndarjen

Pas muajsh spekulimesh, martesa 13-vjeçare e  Tom Brady dhe Gisele Bündchen ka përfunduar.

Qendërmbrojtësi i Tampa Bay Buccaneersdhe ish-modelja konfirmuan lajmin përmes një deklarate. “Me shumë mirënjohje për kohën tonë së bashku, Tom dhe unë kemi përfunduar miqësisht divorcin tonë”, shkroi Bünchen në Instagram Stories. Ne arritëm në këtë vendim miqësisht dhe me mirënjohje”.

Gisele dhe Tom u martua në shkurt 2009, vetëm një muaj pas fejesës. Ata u martuan në një ceremoni private në Kishën Katolike të Shën Monikës në Kaliforni. Dyshja kanë dy fëmijë: Benjamin 12-vjeçar dhe Vivian 9-vjeçar.

Brandy e quajti ndarjen “të dhimbshme dhe të vështirë, siç është për shumë njerëz që kalojnë të njëjtën gjë çdo ditë në mbarë botën”. “Megjithatë, ne i urojmë vetëm më të mirën njëri-tjetrit ndërsa ndjekim çfarëdo kapitulli të ri në jetën tonë që ende nuk është shkruar,” shkroi ai. Ne jemi të bekuar me fëmijë të bukur dhe të mrekullueshëm.

Atado të vazhdojnë të jenë qendra e botës sonë. Ne do të vazhdojmë të punojmë së bashku për të siguruar gjithmonë dashurinë dhe vëmendjen që meritojnë.”

“Vendimi për t’i dhënë fund një martese nuk është  i lehtë. Por ndihem ebekuar për kohën që kaluam së bashku dhe i uroj gjithmonë më të mirat Tomit”, shtoi Gisele.Të enjten, TMZ raportoi se ish-çifti arriti një marrëveshje divorci pasi punoi me një ndërmjetës dhe do të dorëzonte dokumentet gjyqësore në Florida atë ditë.

Tags:

Home

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF