4.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Mars, 2023
spot_imgspot_img

Kjo është shtëpia luksoze e vajzës së Bill Gates! (Më herët i përkiste një sportisti të njohur)

Në vitin 2021, një atlet i famshëm vuri në shitje një shtëpi të vërtetë luksoze në 443 Greenwich St, në Tribeca, Manhattan. Një rezidencë e ndërtuar në Nju Jork, që daton midis 1883 dhe 1884, e cila fillimisht shërbeu si një fabrikë libërlidhjeje e projektuar nga arkitekti Charles Haight.

Më parë ishte shtëpia e personaliteteve të ndryshme si Jennifer Laërence, Ryan Reynolds, Blake Lively, Justin Timberlake apo Jessica Biel. Shtëpia ishte gjithashtu në pronësi të yllit të Formula 1, Leëis Hamilton, i cili e bleu këtë shtëpi në vitin 2017 për 44 milionë dollarë dhe nuk ka jetuar kurrë në të.

Kjo është arsyeja pse ajo u shit dhe tashmë ka kaluar në duart e Gates, e cila së bashku me bashkëshortin e saj Nayel Nassar, e kanë blerë për 51 milionë dollarë.

Shtëpia ka 826 metra sipërfaqe banimi dhe 315 m2 sipërfaqe të jashtme. Përveç kësaj, ajo ka ashensorin e vet, tre kate, gjashtë dhoma gjumi, gjashtë banja dhe dy dhoma pluhuri. Dhoma e saj kryesore e gjumit ka një dhomë të zhveshjes, një bar të vogël.

Ndodhet në një kompleks rezidencial në Nju-Jork që ofron gjithashtu një pishinë të brendshme 21 metra, një sallë lojërash për fëmijë, palestër private dhe një tarracë, si dhe një hamam turk.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit