KreuStil Jetese

E diagnostikuar 2 herë në 5 vite; supermodelja rrëfen betejën me kancerin e gjirit!

E diagnostikuar 2 herë në 5 vite; supermodelja rrëfen

Supermodelja Linda Evangelista ka dhënë së fundmi një intervistë për revistën WSJ dhe ka rrëfyer për herë të parë betejën e saj me kancerin e gjirit, me të cilin u diagnostikua në vitin 2018. “Ajo u zbulua në monografinë time vjetore”, tha modelja për WSJ.

“Pa hezitim, sepse doja të lija gjithçka pas vetes dhe të mos merresha me këtë, zgjodha mastektominë dypalëshe. Duke menduar se isha mirë dhe e vendosur për jetën. Kanceri i gjirit nuk do të më vriste”.

Por fatkeqësisht në korrik 2022, Evangelista ndjeu një gungë në gjoksin e saj dhe mësoi se kanceri i saj i gjirit u rikthye. “Hapni një vrimë në gjoksin tim”, i tha ajo onkologut të saj pas diagnozës së dytë. Nuk dua që të duket bukur. Unë dua të shoh një vrimë në gjoksin tim kur të keni mbaruar. Më kupton? Unë nuk po vdes nga kjo. Thjesht bëj atë që duhet të bësh”.

Modelja me sinqeritet pranoi se për shkak se e ardhmja e saj është e pasigurt, ajo thjesht është mirënjohëse për çdo ditë. “E di që kam një këmbë në varr, por jam plotësisht mirënjohëse.

Kam kaluar disa probleme të tmerrshme shëndetësore. Jam shumë e lumtur që festoj librin tim. Jam shumë e lumtur që jam gjallë. Çdo gjë që vjen tani është bonus”, tha ajo.

Tags:

Home bordo

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF