KreuStil Jetese

79 vjecarja, rrëmben vëmendjen me veshjen në tapetin e kuq të Festivalit të Venecias!

79 vjecarja, rrëmben vëmendjen me veshjen në tapetin e kuq

Michèle Lamy është padyshim një person që di të tërheqë vëmendjen. Një ikonë e vërtetë, e njohur dhe e respektuar në botën e modës, francezja 79-vjeçare tërhoqi të gjithë sytë në premierën e filmit Ferrari, në Festivalin e Filmit në Venecia.

Dizajnere, argjendare, regjisore, restauratore, biznesmene, ish avokate fhe bashlëshorte e stilistit të njohur Rick Oëens, 19 vjet më i ri se ajo, Michèle  është një emër i njohur në industrinë e modës. Dhe tani, në moshën 79-vjeçare, ajo ende befason me pamjen e saj ekstravagante. Dhe sërish, bëri bujë në tapetin e kuq.

Në Venecia, ajo u shfaq me stilin e saj karakteristik, me një fustan të thurur, mbi të cilin ka veshur një xhaketë me shpatulla të tejet te ngritura, te stilizuara. Nuk mbeten pa vëmendje as këpucët me taka gjigante.  

Me dhëmbë ari dhe sy të lyer në të zezë, Lamy dukej si diçka e dalë nga një film horror.

Tags:

Home bordo

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF