KreuCelebrity

Jo në dhjetor, vjen sinjali i parë: Kur fillon BBV 3!

 

Jo në dhjetor, vjen sinjali i parë: Kur fillon BBV 3!

Sinjali i parë nga “Big Brother Vip Albania 3” mbërriti: Ndryshe nga viti i kaluar, kur formati që rrëmbeu vëmendjen e publikut shqiptar nisi në mesin e dhjetorit, këtë raadhë ai nis më vonë.

Faqja zyrtare e këtij programi në Instagram sapo ka njoftuar se formati do të fillojë në 2024 ( me gjasë  me të hyrë në vitin e ri). Ky është sinjali i vetëm teksa nuk është bërë me dije asnjë detaj tjetër, as muaji dhe aq më pak data.

Jo në dhjetor, vjen sinjali i parë: Kur fillon BBV 3!

Për shkak të vlerësimeve të kënaqshme të sezonit të parë, u shpall një sezon i dytë i Big Brother VIP, nga producentet ekzekutive, Lori Hoxha dhe Sara Hoxha shkurtin e vitit 2022. Edhe atëherë, si për cudi, u përfol  se Arbana Osmani nuk do të ishte prezantuese e sezonit të dytë dhe u raportua se prezantuesja e Për'puthen dhe Dancing ëith the Stars, Bora Zemani do të mikpriste sezonin e dytë të Big Brother VIP, por nuk ndodhi ashtu.

 Lokacioni për atë sezon ishte sërish në studion e madhe në Tiranë që njihet si Studio Nova.

 

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF