KreuFashion

Mokasine me çorape të shkurtra: Trendi që kanë përqafuar yjet nga Gigi Hadid tek Belen Rodriguez!

Mokasine me çorape të shkurtra: Trendi që kanë

Vjeshta mbërriti zyrtarisht tashmë, dhe pas një zgjatjeje të të madhe të të nxehtit veror, temperaturat kanë nisur t`i përshtaten disi më shumë stinës. Por nuk është sidoqoftë ende koha e cizmeve.  

Mokasine me çorape të shkurtra: Trendi që kanë

VIP-at për këtë periudhë, propozojnë një zgjidhje të ndërmjetme: Këpucë të sheshta të zeza me copare të shkurtra të bardha, duke rikthyer kështu një tjetër trend të viteve 90`. Ose dhe çorape të zeza, të gjata deri tek gjuri sic i preferon Chiara Ferragni.  

Mokasine me çorape të shkurtra: Trendi që kanë

Ideja është të mbulohet këmba, por jo pjesa e sipërme e saj dhe i gjithë look-u, të lejojë edhe ekspozimin e barkut. Gigi Hadid është shfaqur së fundi në disa raste me kombinime të tilla. Modelja është vetëm një prej disa emrave të njohur që e kanë përqafuar këtë tendencë me entuziasëm.  

Mokasine me çorape të shkurtra: Trendi që kanë
Mokasine me çorape të shkurtra: Trendi që kanë
Mokasine me çorape të shkurtra: Trendi që kanë
Mokasine me çorape të shkurtra: Trendi që kanë
Mokasine me çorape të shkurtra: Trendi që kanë
Mokasine me çorape të shkurtra: Trendi që kanë

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF