Chiara Ferragni, e famshmja me ndikimin më të madh në botë - Celebrity
KreuCelebrity

Chiara Ferragni, e famshmja me ndikimin më të madh në botë

Përse Chiara Ferragni është e famshmja me ndikimin më të madh në botë? Chiara Ferragni është ndikuesja numër në botë, jo vetëm për numrin, por për influencën e vertetë që arrin të ushtrojë. Prandaj pëlqehet kaq shumë.

Revista “Forbes” ka shpallur ndikuesen numrër  në botë  një ndikues në botë, duke marrë parasysh parametra të tillë si prania sociale, dashuria për folloëers e saj dhe biznesit rreth saj.

Por që  Chiara Ferragni ishte një rast më shumë unik sesa i rrallë, është parë prej kohësh

Ju pëlqen apo jo Chiara Ferragni  nuk është më një blogere, ngjitja e saj filloi  duke krijuar Riccardo Pozzolin një  prej të parëve blog të modës “The Blonde Salad”, në 2009-ën, por është një fenomen social dhe shoqëror.

Ikona e stilit për botën dhe për 10,5 milionë folloëers e saj, është bërë sipërmarrëse me një prej linjave të saj të modës dhe dyqanet e panumqërta që do të happen së shpejti në të gjithë globin (parashikohen 500 së shpejti) .

Tetë vjet impenjim dhe punë (të Chiaras, të Pozzolit – në të njëjtën kohë u bë ish-dashuri – dhe një skuadër) që çoi në krijimin e një perandorie të sistemit të modës.

Ju lumtë! Por cilët ishin përbërësit e suksesit?

Përgjigjia është e gjitha në një pikë: Chiara pëlqehet, jo vetëm për look-un e modës së lartë.

Po ju tregojmë motivet e vërteta për të cilat Ferragni është ndikuesja numër një në botë

Bukuria

Që ndikuesja më e mirë është e bukur, kjo është e dukshme për të gjithë.

Kjo është një kartë shumë e rëndësishme për Chiaran, pëtr aq kohë sa njerëzit janën të tërhequr nga gjithçka që është estetikisht e bukur.

Në këtë rast nuk flitet vetëm për estetikë, por edhe për stilin e saj të jetesës.

 

Chiara duket se është gjithmonë në momentin e duhur dhe vendin e duhur. Jeta e saj është e shumëllojshme dhe duket sikur pikturohet çdo ditë me një ngjyrë ndyrshe.

Si mund të mos ndikohesh nga gjithë kjo bukuri?

Pozitiviteti

Çdo gjë që thonë armiqtë, ka vetëm një që të sigurt: Chiara shfaqet si një person rrezellitës, ka buzëqeshje të sigurt të asaj që e jeton jetën si do dhe ndërgjegjen që mund të rritet për t’u bërë version më i mirë i vetvetes.

Në një kohë kur siguria duket se lëkundet, gjithë ky autoritet i pëlqen dhe i ndihmon pasuesit të reflektojnë mbi jetën e tyre.

Niente confronti irraggiungibili o mete irrealizzabili, passo per passo is the ëay.

Asnjë krahasim i pakapshëm, apo qëllim i paarritshëm, hap pas hapi është rruga.

Biznesi

Rruga nga Corso Como në Piazza Gae Aulenti ishte plot me njerëz gjatë hapjes së madhe të dyqanit në Milano të koleksionit të Chiara Ferragnit.

Njerëzit nuk janë të kufizuar të vëzhgojnë jetën e saj përmes rrjetyeve sociale, por blejnë produktin e saj, sepse kanë dëshirën për t’u ndjerë pak si Chiara: të fortë, të pavarur dhe chic.

 

Objektivat

Sa herë që hapim rrjetet sociale gjejmë të reja: një kopertinë të re të, një dyqan tjetër të ri të hapur, një shënjestër

Pra siç ajo vetë ka thënë, Chiara krijon çdo muaj një listë objektivahs qëd uhet të arrijë, që mesa duket ia del gjithnjë.

Gjithashtu “ Blonde Salad” është ndikuesja numër një në botë, sepse burim i vërtet frymëzimi për këdo që do luftojë për të arritu objektivat e veta, ndiqeni që ta besoni.

 

 

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF